Wprowadzenie do Techniki Meisnera – RZESZÓW

Ten kurs ukończyło już kilkunastu aktorów z obu profesjonalnych scen teatralnych w Rzeszowie. Teraz przyszedł czas na drugą otwartą edycję w stolicy Podkarpacia, skierowaną do wszystkich, którzy w aktorstwie szukają autentyczności i spontaniczności, a także tych, którzy uważają, że aktorstwo jest drogą do głębszego poznania siebie. Jeśli pragniesz rozpocząć swoją przygodę z techniką Sanforda Meisnera, jednego z najbardziej renomowanych amerykańskich nauczycieli aktorstwa, serdecznie zapraszamy do udziału. 

O WPROWADZENIU DO TECHNIKI MEISNERA

Współcześni reżyserzy podczas procesu twórczego coraz częściej i głośniej domagają się od aktorów autentyczności oraz obecności „tu i teraz”. W dzisiejszych realiach obowiązkiem osób zajmujących się aktorstwem jest znać narzędzia, które pomogą im sprostać temu oczekiwaniu.

Niekiedy zdezorientowani wykonawcy uciekają do tego co znane i oswojone, by za wszelką cenę utrzymać się w strefie komfortu, nie wiedząc, że aby naprawdę znaleźć się tu i teraz – wobec partnera i okoliczności sceny – trzeba tę strefę komfortu opuścić. Gwarantem obecności tu i teraz jest autentyczne głębokie słuchanie, a jej świadectwem spontaniczne reagowanie. 

Zapraszamy Was na 3 dniowy proces w ramach Wprowadzenia do Techniki Meisnera(poprzedzony dostępem do materiałów wideo online). Program kursu jest zgodny z nauczaniem Sanforda Meisnera i oparty o wiedzę przekazaną wielu aktorom i pedagogom europejskim przez Toma Radcliffe’a (który studiował u Meisnera przez 5 lat) i jego ucznia Simona Furness’a (mentora Sylwii Kaczmarek), którzy pracowali razem od 2003 roku. Wierzymy, że kurs dozwala na pełne i spokojne wejście w proces, pozwalający doświadczyć tematów często dla nas (jeszcze) nierozpoznanych. Krok po kroku wchodzimy razem głębiej w świat Waszej wrażliwości. 

Podczas zajęć zapoznasz się z bazowym ćwiczeniem techniki Meisnera: ćwiczeniem Powtórek (Repetition).  

CO ZYSKASZ biorąc udział w kursie:

  • uświadomisz sobie istnienie konkretnych blokad i mechanizmów obronnych, które stoją na przeszkodzie pełnemu wyrażaniu emocji,
  • pogłębisz umiejętności słuchania i słyszenia komunikatów werbalnych i niewerbalnych oraz zdolność reagowania na te komunikaty (bodźce),
  • nauczysz się spontanicznie podążać za intuicją (fuck polite ;) ) 

Warsztat jest skierowany do aktorów profesjonalnych i praktykujących aktorów amatorów. Zapraszamy również do uczestnictwa reżyserów, scenarzystów, wokalistów oraz tancerzy. Kurs jest bardzo angażujący i wymagający emocjonalnie – zapraszamy więc tylko osoby pełnoletnie.

Zachęcamy także do odwiedzenia naszego kanału YouTube, gdzie możesz obejrzeć nagranie, w którym przekazujemy szczegółowe informacje na temat tego kursu: KLIKNIJ TUTAJ

ILOŚĆ uczestników: max 10 osób

CZAS pracy: 11.5h stacjonarnie oraz dostęp do materiałów wideo online

CENA: 600 ZŁ

TERMINY i GODZINY zajęć:

  • 13.02 – wtorek– udostępniamy uczestnikom materiały wideo online 
  • 16.02 – piątek – godziny zajęć: 18. 00 – 22.00 (stacjonarnie)
  • 17.02 – sobota – godziny zajęć: 10.00 – 14.00 (stacjonarnie)
  • 18.02 – niedziela – godziny zajęć: 10.00-13.30  (stacjonarnie)

MIEJSCE zajęć stacjonarnych: ul. Sokoła 11/8, 35-010 Rzeszów

Pytania oraz zapisy prosimy kierować mailowolabmeisnera@gmail.com lub przez formularz na tej stronie. Prosimy o wysłanie kilku słów o swoim dotychczasowym dorobku.

Jeżeli nie otrzymaliście od nas odpowiedzi zwrotniej, uprzejmie prosimy sprawdzić folder: SPAM. Zapewniamy, że odpowiadamy na każdego maila, który do nas jest wysłany!

Na życzenie wystawiamy certyfikat o ukończeniu kursu oraz rachunki. Laboratorium Meisnera zastrzega sobie prawo do wyboru uczestników kursu na podstawie nadesłanych zgłoszeń.

Zapraszamy również do odwiedzenia zakładki o Pełnym Treningu w Technice Meisnera– oraz do śledzenia naszego fanpage’a, na którym będą się pojawiać darmowe webinary na temat techniki Meisnera. 

NABÓR na kurs PEŁNY TRENING 2024-2026 – jest już OTWARTY. Osoby zainteresowane rozpoczęciem nauki zapraszamy do kontaktu mailowego.

Prowadzący:
Sylwia Kaczmarek – Prezeska
Najbliższa data:
13 & 16-18 luty 2024
Cena:
600 zł.
Zapisy przez formularz