O Labie

historia laboratorium meisnera

W 2016 roku Sylwia Kaczmarek została zaproszona do kadry nauczycielskiej w europejskiej mekce Techniki Meisnera – The Actors Temple.  W skład polskiej kadry nauczycielskiej obok Sylwii Kaczmarek wchodzą: Aleksandra Walusiak-Lach (2016 r. – do chwili obecnej), Katarzyna Kołodziejczak (2019 r. – do chwili obecnej) oraz instruktorzy w fazie mentoringu: Zuzanna Predygier, Kamil Dobrowolski i Jakub Damore-Krekora. W przeszłości Laboratorium Meisnera współpracowało również z Jagodą Pyrz oraz Bartłomiejem Gola (2020 r. – czerwiec 2022 r.).

Gościnnie w Laboratorium uczą instruktorzy z Wielkiej Brytanii: Simon Furness-Gibbon, Paul Williams, Lawrence Carmichael, Bonnie Adair oraz z Francji: Anastase Philippe Rouillé.

Laboratorium Meisnera zostało założone przez Sylwię Kaczmarek w 2013 roku, do której wkrótce dołączyła †Judy Turan (2014 – 2021 r.). Laboratorium jako pierwsze studio aktorskie uczące w Polsce (od 2013 r.) oferuje kompletny trening w Technice Meisnera w ramach regularnych zajęć (7 modułów) oraz krótkie tematyczne kursy dla aktorów, reżyserów, scenarzystów i wokalistów.

 

nasza misja

Nauczysz się u nas bycia w kontakcie z partnerem, bycia autentycznym, emocjonalnie otwartym i 'w momencie’. Pełny Trening rozpoczniesz od podstawowego ‘ćwiczenia powtórzeń’ (repetition) mającego na celu naukę słuchania, emocjonalnego otwarcia, wykształcenia  zdolności do swobodnego ‘pójścia za impulsem’, wrażliwości na partnera. Po opanowaniu tego fundamentalnego ćwiczenia będziesz się uczyć współtworzenia scen opierając się o ćwiczenie ‘ niezależnej czynności’ (independent activity), improwizacji, analizy tekstu, emocjonalnego przygotowania do sceny, pracy nad postacią, pracy z tekstem (monologów i scen).  Ta praca pozwoli Ci wyzbyć się bloków emocjonalnych, tak byś mógł być autentyczny i elastyczny w pracy zawodowej zarówno w teatrze jak i filmie.

współpracujemy z

działamy w partnerstwie

Piszą o nas

Artykuł w FILMPRO (listopada ’16): Technika Meisnera dla reżyserów, scenarzystów i aktorów. Jak badać i rozwijać sceny i postać poprzez improwizacje. Autorzy: Sylwia Kaczmarek, Judy Turan – Laboratorium Meisnera i Mark Wakeling The Actors Temple (London): ZOBACZ ARTYKUŁ

Artykuł w FILMPRO:  „Sztuka Reakcji”: ZOBACZ ARTYKUŁ

Wywiad z Simonem Furnessem, jednym z czołowych propoagatorów Techniki Meisnera w Europie, nauczycielem w The Actors Temple i gościnnym Nauczycielem w Laboratorium Meisnera. Zapraszamy do lektury artykułu zatytułowanego: ZOBACZ ARTYKUŁ