O Labie

Laboratorium Meisnera

Laboratorium Meisnera zostało założone przez Sylwię Kaczmarek w 2013 roku, do której wkrótce dołączyła †Judy Turan (2014 – 2021 r.). Laboratorium jako pierwsze studio aktorskie uczące w Polsce (od 2013 r.) oferuje kompletny trening w Technice Meisnera w ramach regularnych zajęć (7 modułów) oraz krótkie tematyczne kursy dla aktorów, reżyserów, scenarzystów i wokalistów.

W 2016 roku Sylwia Kaczmarek została zaproszona do kadry nauczycielskiej w europejskiej mekce Techniki Meisnera – The Actors Temple.  W skład polskiej kadry nauczycielskiej obok Sylwii Kaczmarek wchodzą: Aleksandra Walusiak (2016 r. – do chwili obecnej), Katarzyna Kołodziejczak (2019 r. – do chwili obecnej) oraz instruktorzy w fazie mentoringu: Zuzanna Predygier, Kamil Dobrowolski i Jakub Damore-Krekora. W przeszłości Laboratorium Meisnera współpracowało również z Jagodą Pyrz oraz Bartłomiejem Gola (2020 r. – czerwiec 2022 r.).

Gościnnie w Laboratorium uczą instruktorzy z Wielkiej Brytanii: Simon Furness-Gibbon, Paul Williams, Lawrence Carmichael, Bonnie Adair oraz z Francji: Anastase Philippe Rouillé.

“May I say as the world’s oldest living teacher, ‘Fuck Polite!’” 

Sanford Meisner (1905 – 1997) był członkiem założycielskim legendarnego The Group Theater. Meisner, podobnie jak Strasberg i M. Czechow, wywodząc się od techniki zwanej ‘metodą’ Stanisławskiego, uformował własny system nazwany od jego nazwiska techniką Meisnera.

Nasza misja

Uczymy aktorów bycia w kontakcie ze sobą, bycia autentycznym, emocjonalnie otwartym i ‘w momencie’.  Trening rozpoczyna się od podstawowego ‘ćwiczenia powtórzeń’ (repetition) mającego na celu naukę słuchania, emocjonalnego otwarcia aktora, wykształcenia  zdolności do swobodnego ‘pójścia za impulsem’, wrażliwości na partnera. Po opanowaniu tego fundamentalnego ćwiczenia aktorzy będą się uczyć współtworzenia scen opierając się o ćwiczenie ‘ niezależnej czynności’ (independent activity), improwizacji, analizy tekstu, emocjonalnego przygotowanie do sceny, pracy nad postacią, pracy z tekstem (monologi i sceny).  Ta praca pozwoli aktorom wyzbyć się bloków emocjonalnych, tak by mogli być autentyczni i elastyczni w pracy zawodowej zarówno w teatrze jak i filmie.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o działalności Fundacji Act 4 Art imienia Meisnera związaną z Laboratorium Meisnera – a tym samym o spektaklach, projektach Fundacji z udziałem naszych instruktorów, absolwentów i studentów – zapraszamy do POBRANIA DARMOWEGO PDF! [KLIK] 

Działamy w partnerstwie z:
Zaufali nam:

Piszą o nas

Artykuł w FILMPRO (listopada ’16): Technika Meisnera dla reżyserów, scenarzystów i aktorów. Jak badać i rozwijać sceny i postać poprzez improwizacje. Autorzy: Sylwia Kaczmarek, Judy Turan – Laboratorium Meisnera i Mark Wakeling The Actors Temple (London): ZOBACZ ARTYKUŁ

Artykuł w FILMPRO:  „Sztuka Reakcji”: ZOBACZ ARTYKUŁ

Wywiad z Simonem Furnessem, jednym z czołowych propoagatorów Techniki Meisnera w Europie, nauczycielem w The Actors Temple i gościnnym Nauczycielem w Laboratorium Meisnera. Zapraszamy do lektury artykułu zatytułowanego: ZOBACZ ARTYKUŁ