Pełny Trening w Technice Meisnera

Laboratorium Meisnera jako pierwsze studio aktorskie w Polsce oferuje możliwość pełnego wglądu w to, czego nauczał Sanford Meisner. Naukę u nas możesz zaliczyć do praktyki wymaganej przez ZASP do przystąpienia do egzaminu eksternistycznego dla aktorów dramatu.

Wyróżnia nas w pełni przygotowana do uczenia tej techniki KADRA INSTRUKTORÓW. W ciągu ostatnich lat uczyliśmy tego podejścia do aktorstwa zarówno w Polsce jak i za granicą: The Actors Temple (Londyn), Azot Chekhov and Meisner Studio (Paryż), Madrid Meisner Studio (Madryt), FOCAL (Genewa i Lozanna).

Pierwszym krokiem w edukacji jest kurs Wprowadzenie do Techniki Meisnera. Jest ono OBOWIĄZKOWYM elementem zaliczenia przed przystąpieniem do dalszego kształcenia.

Po Wprowadzeniu do Techniki Meisnera (w Laboratorium Meisnera, The Actors Temple lub nauczycielami tegoż studia aktorskiego, Madrid Meisner Studio i inne) zaproszeni przez nas aktorzy mają szansę kontynuować swój rozwój w formie Pełnego Treningu w Technice Meisnera. Odbywa się on w systemie modułowym, w trybie zjazdowym. Plan zajęć do końca kwietnia 2024 r. wysyłamy osobom zainteresowanym.

Osoby zainteresowane treningiem w dni powszednie zachęcamy do napisania do nas maila lub subskrypcji newslettera, gdzie będziemy informować o ewentualnych naborach na Trening w ciągu tygodnia.

Zainteresowanych prosimy o kontakt. Prowadzimy ciągły nabór na kolejne grupy modułowe!

Informacje szczegółowe

Moduł 1,2,3,4 i 6 (15 zajęć, 60 godzin zegarowych),

Moduł 5 (18 zajęć, 72 godziny zegarowe),

Moduł 7 (21 zajęć, 84 godziny zegarowe).

Pracujemy w kameralnych grupach 8-12 osób.

Już po Module 1  aktorzy pokonują złe nawyki, maniery i blokady, które nie pozwalały im wyrażać się w pełni na scenie. Odkrywając dostęp do pełnej palety emocji zaczynają mieć zaufanie do swoje sposobu odbierania rzeczywistości, co natychmiastowo przekłada się na ich pracę zawodową.

Każdy moduł poświęcony jest innemu blokowi tematycznemu Techniki Meisnera. W następujących po sobie modułach aktorzy wykorzystują wiedzę i praktykę zdobytą wcześniej.

Tematy zajęć na poszczególnych modułach:

Moduł 1 – ćwiczenie Powtórek (Repetition)+ ćwiczenie Niezależnej czynności (Independent Activity)

Moduł 2 – ćwiczenie Niezależnej czynności i pukanie do drzwi
Ćwiczenie: Seria trzech monologów – wstęp do Przygotowania emocjonalnego

Moduł 3 – ćwiczenia Relacji (Relationship exercises), Przygotowanie Emocjonalne

Moduł 4  Zaawansowane improwizacje

Moduł 5 – Monologi (Spoon River). Praca nad Postacią

Moduł 6 – Tworzenie iluzji (dla widza) bycia pod wpływem używek i praca z ułomnościami (głuchota, ślepota, złamania, migreny itp)

Moduł 7Praca nad scenami

Na życzenie wystawiamy rachunki.

Istnieje możliwość płatności w systemie ratalnym.

Pytania oraz zapisy prosimy kierować mailowo: labmeisnera@gmail.com lub przez formularz na tej stronie. Prosimy o wysłanie kilku słów o swoim dotychczasowym dorobku.

Nasza Kadra

Kadra Laboratorium Meisnera jest starannie wykształcona przez naszą Prezeskę Sylwię Kaczmarek. Instruktorzy Labu uczestniczą_li w tematycznych kursach z edukatorami zagranicznymi oraz otrzymują wsparcie mentoringowe Sylwii w całym okresie pracy dla Labu.

Praca Sylwii Kaczmarek jest mentorowana przez jednego z najlepszych coachów tej Techniki w Europie – Simona Furnessa – wykładowcy The Actors Temple, ucznia Toma Radcliffe’a, który studiował u Sanforda Meisnera. 

Sylwia jako jedyna osoba w Polsce została zaproszona do stałej kadry nauczycielskiej w zagranicznych studiach aktorskich specjalizujących się w uczeniu Techniki Meisnera za granicą (londyńskim The Actors’ Temple (2016-20r.), paryskim Azot (2020-22r.), coach aktorski w Focal (Szwajcaria, 2020-teraz).

Instruktorzy Laboratorium pracowali dotychczas w Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Francji i Hiszpanii, oraz w Polsce: AST, Warszawska Szkoła Filmowa, AktorStudio, Studio Teatralne KADR, Teatr Maska w Rzeszowie, Teatr Ateneum w Katowicach, festiwal „Transatlantyk”.

Nauczyciele Techniki Meisnera z Wielkiej Brytanii odwiedzają Laboratorium Meisnera regularnie, natomiast nasi stali studenci mają prawo do pierwszeństwa zapisów na ich kursy oraz zniżek.

Artykuły o Technice Meisnera znajdują się w sekcji http://laboratoriummeisnera.pl/o-nas/pisza-o-nas/

Klip o naszych dobrych praktykach nauczycielskich  https://www.facebook.com/LaboratoriumMeisnera/videos/358901717936933/

Prowadzący:
Kasia Kołodziejczak i Jakub Damore-Krekora
Najbliższa data:
Rozpoczęcie: 21 października 2023 – REKRUTACJA TRWA!
Cena:
napisz do nas
Zapisy przez formularz