Wprowadzenie do Techniki Meisnera

Aktorstwo jest sztuką. Aby sprzyjać procesom twórczym w zawodzie aktora potrzebny jest zarówno solidny warsztat, jak i umiejętność uważnego słuchania swoich potrzeb oraz komunikatów otrzymywanych od partnera scenicznego.

Nawyki wyniesione z funkcjonowania w społeczeństwie stoją w opozycji do kreatywnego podejścia do aktorstwa: ograniczają zdolność ekspresji, a więc i możliwość pełnego wyrażania siebie na scenie. Kierujemy uwagę wybiórczo, dopuszczamy do siebie tylko to, co chcemy usłyszeć, nie wychodzimy poza strefę komfortu.
Kurs “Wprowadzenie do Techniki Meisnera” może to zmienić.

Podczas zajęć aktorzy zapoznają się z bazowym ćwiczeniem techniki Meisnera: ćwiczeniem Powtórek (Repetition). Praca ta może zaskoczyć uczestników świeżym spojrzeniem i głębokim wglądem w samego siebie jako aktora. Celem tego ćwiczenia jest:

 • zwiększenie otwarcia emocjonalnego na partnera
 • uświadomienie sobie istnienia konkretnych blokad i mechanizmów obronnych, które stoją na przeszkodzie pełnemu wyrażaniu emocji
 • pogłębienie umiejętności słyszenia komunikatów werbalnych i niewerbalnych
 • spontaniczne podążanie za intuicją

To warsztat dla tych, którzy autentyczność i spontaniczność postrzegają jako kluczową w swoim zawodzie. Dla aktorów gotowych na otwarcie się, pójście za impulsem, intensywne doświadczenie siebie i partnera poza strefą komfortu.

Warsztat jest skierowany do aktorów profesjonalnych i praktykujących aktorów amatorów. Zapraszamy również do uczestnictwa reżyserów, scenarzystów, wokalistów oraz tancerzy. Kurs jest bardzo angażujący i wymagający emocjonalnie – zapraszamy więc tylko osoby pełnoletnie.

Ilość uczestników: max 10 osób 

Czas pracy: 15 godzin

Terminy w trybie stacjonarnym:  WARSZAWA

 • 14-17.07.2022 
  14.07 – czwartek (zajęcia online w godzinach 19.00 – 22.00)
  15.07 – piątek (zajęcia w godzinach 18.15 – 22.15)
  16.07 – sobota (zajęcia w godzinach 18.00 – 22.00)
  17.07 – niedziela (zajęcia w godzinach 17.00 – 21.00)

Miejsce: Laboratorium Meisnera / ul. Tarnowiecka 48.  

CENA: 600 ZŁ

NIE  PRZEGAP:  jeżeli zapiszesz się na lipcowy kurs PRZED 26/06 otrzymasz od nas darmowe zaproszenie na Pokaz Monologów Modułu 5 – work in progress, grupy prowadzonej właśnie przez Kasię Kołodziejczak. Pokaz odbędzie się w Resort Komedii o godz. 16.00 w dniu 26.06.2022 (czas trwania: godzina).
 

Pytania oraz zapisy prosimy kierować mailowo: labmeisnera@gmail.com lub przez formularz na tej stronie. Proszę wysłać kilka słów o swoim dotychczasowym dorobku.

Jeżeli nie otrzymaliście od nas odpowiedzi zwrotniej, uprzejmie prosimy sprawdzić folder: SPAM. Zapewniamy, że odpowiadamy na każdego maila, który do nas jest wysłany!

Na życzenie wystawiamy zaświadczenie o ukończeniu kursu oraz rachunki. Laboratorium Meisnera zastrzega sobie prawo do wyboru uczestników kursu na podstawie nadesłanych zgłoszeń.

Zapraszamy również do odwiedzenia zakładki o 2-Letnim Treningu w Technice Meisnera nabory do grup kursu 2022-2024 trwają – oraz do śledzenia naszego fanpage’a, na którym będą się pojawiać darmowe webinary na temat techniki Meisnera.

https://www.facebook.com/LaboratoriumMeisner

 • Prowadząca:

  Katarzyna Kołodziejczak

 • Najbliższy termin:

  14 - 17 lipiec br.

 • Cena:

  600 zł