Wprowadzenie do Techniki Meisnera

Aktorstwo jest sztuką. Aby sprzyjać procesom twórczym w zawodzie aktora potrzebny jest zarówno solidny warsztat, jak i umiejętność uważnego słuchania swoich potrzeb oraz komunikatów otrzymywanych od partnera scenicznego.

Nawyki wyniesione z funkcjonowania w społeczeństwie stoją w opozycji do kreatywnego podejścia do aktorstwa: ograniczają zdolność ekspresji, a więc i możliwość pełnego wyrażania siebie na scenie. Kierujemy uwagę wybiórczo, dopuszczamy do siebie tylko to, co chcemy usłyszeć, nie wychodzimy poza strefę komfortu.

Kurs “Wprowadzenie do Techniki Meisnera” może to zmienić.

Podczas zajęć aktorzy zapoznają się z bazowym ćwiczeniem techniki Meisnera: ćwiczeniem Powtórek (Repetition). Praca ta może zaskoczyć uczestników świeżym spojrzeniem i głębokim wglądem w samego siebie jako aktora. Celem tego ćwiczenia jest:

  • zwiększenie otwarcia emocjonalnego na partnera
  • uświadomienie sobie istnienia konkretnych blokad i mechanizmów obronnych, które stoją na przeszkodzie pełnemu wyrażaniu emocji
  • pogłębienie umiejętności słyszenia komunikatów werbalnych i niewerbalnych
  • spontaniczne podążanie za intuicją

To warsztat dla tych, którzy autentyczność i spontaniczność postrzegają jako kluczową w swoim zawodzie. Dla aktorów gotowych na otwarcie się, pójście za impulsem, intensywne doświadczenie siebie i partnera poza strefą komfortu.

Warsztat jest skierowany do aktorów profesjonalnych i praktykujących aktorów amatorów. Zapraszamy również do uczestnictwa reżyserów, scenarzystów, wokalistów oraz tancerzy. Kurs jest bardzo angażujący i wymagający emocjonalnie – zapraszamy więc tylko osoby pełnoletnie.

Ilość uczestników: max 10 osób

Czas pracy: 15 godzin

CENA: 600 ZŁ

Terminy i godziny zajęć:

  • 11.05 – godz. 19.00-22.00 – zajęcia online
  • 12.05 – godz. 18.00-22.00 – zajęcia stacjonarne
  • 13 i 14.05 – godz. 10.30-14.30 – zajęcia stacjonarne

Miejsce zajęć stacjonarnych:

Persepolish, ul. Zamieniecka 19A, Warszawa

Pytania oraz zapisy prosimy kierować mailowolabmeisnera@gmail.com lub przez formularz na tej stronie. Prosimy o wysłanie kilku słów o swoim dotychczasowym dorobku.

Jeżeli nie otrzymaliście od nas odpowiedzi zwrotniej, uprzejmie prosimy sprawdzić folder: SPAM. Zapewniamy, że odpowiadamy na każdego maila, który do nas jest wysłany!

Na życzenie wystawiamy certyfikat o ukończeniu kursu oraz rachunki. Laboratorium Meisnera zastrzega sobie prawo do wyboru uczestników kursu na podstawie nadesłanych zgłoszeń.

Zapraszamy również do odwiedzenia zakładki o Pełnym Treningu w Technice Meisnera – oraz do śledzenia naszego fanpage’a, na którym będą się pojawiać darmowe webinary na temat techniki Meisnera. Nabór na kurs PEŁNY TRENING – edycja: LUTY 2023-2025 jest już zamknięty. Osoby zainteresowane edycją rozpoczynającą się pod koniec 2023 roku zapraszamy do kontaktu mailowego.

Prowadzący:
Sylwia Kaczmarek
Najbliższa data:
11-14 maja 2023
Cena:
600 zł
Masz pytanie?