Wprowadzenie do Techniki Meisnera

Współcześni reżyserzy podczas procesu twórczego coraz częściej i głośniej domagają się od aktorów autentyczności oraz obecności „tu i teraz”. W dzisiejszych realiach obowiązkiem osób zajmujących się aktorstwem jest znać narzędzia, które pomogą im sprostać temu oczekiwaniu.

Niekiedy zdezorientowani wykonawcy uciekają do tego co znane i oswojone, by za wszelką cenę utrzymać się w strefie komfortu, nie wiedząc, że aby naprawdę znaleźć się tu i teraz – wobec partnera i okoliczności sceny – trzeba tę strefę komfortu opuścić. Gwarantem obecności tu i teraz jest autentyczne głębokie słuchanie, a jej świadectwem spontaniczne reagowanie. 

Zapraszamy Was na 4 dniowy proces w ramach Wprowadzenia do Techniki Meisnera. Program kursu jest zgodny z nauczaniem Sanforda Meisnera i oparty o wiedzę przekazaną wielu aktorom i pedagogom europejskim przez Toma Radcliffe’a (który studiował u Meisnera przez 5 lat) i jego ucznia Simona Furness’a (mentora Sylwii Kaczmarek), którzy pracowali razem od 2003 roku. Wierzymy, że kurs dozwala na pełne i spokojne wejście w proces, pozwalający doświadczyć tematów często dla nas (jeszcze) nierozpoznanych. Krok po kroku wchodzimy razem głębiej w świat Waszej wrażliwości. 

Podczas zajęć zapoznasz się z bazowym ćwiczeniem techniki Meisnera: ćwiczeniem Powtórek (Repetition).  

Co zyskasz biorąc udział w kursie:

  • uświadomisz sobie istnienie konkretnych blokad i mechanizmów obronnych, które stoją na przeszkodzie pełnemu wyrażaniu emocji,
  • pogłębisz umiejętności słuchania i słyszenia komunikatów werbalnych i niewerbalnych oraz zdolność reagowania na te komunikaty (bodźce),
  • nauczysz się spontanicznie podążać za intuicją (fuck polite ;) ) 

Warsztat jest skierowany do aktorów profesjonalnych i praktykujących aktorów amatorów. Zapraszamy również do uczestnictwa reżyserów, scenarzystów, wokalistów oraz tancerzy. Kurs jest bardzo angażujący i wymagający emocjonalnie – zapraszamy więc tylko osoby pełnoletnie.

Zachęcamy także do odwiedzenia naszego kanału YouTube, gdzie możesz obejrzeć nagranie, w którym przekazujemy szczegółowe informacje na temat tego kursu: KLIKNIJ TUTAJ

Ilość uczestników: max 10 osób

Czas pracy: 15 godzin

CENA: 600 ZŁ

Terminy i godziny zajęć:

  • 12.10 – godz. 19.00-22.00 – zajęcia online
  • 13.10 – godz. 18.00-22.00 – zajęcia stacjonarne
  • 14 i 15.10 – godz. 16.00 -20.00 – zajęcia stacjonarne

Miejsce zajęć stacjonarnych:

GOOD STUDIO, ul. Taśmowa 1, 02-667 Warszawa

Pytania oraz zapisy prosimy kierować mailowolabmeisnera@gmail.com lub przez formularz na tej stronie. Prosimy o wysłanie kilku słów o swoim dotychczasowym dorobku.

Jeżeli nie otrzymaliście od nas odpowiedzi zwrotniej, uprzejmie prosimy sprawdzić folder: SPAM. Zapewniamy, że odpowiadamy na każdego maila, który do nas jest wysłany!

Na życzenie wystawiamy certyfikat o ukończeniu kursu oraz rachunki. Laboratorium Meisnera zastrzega sobie prawo do wyboru uczestników kursu na podstawie nadesłanych zgłoszeń.

Zapraszamy również do odwiedzenia zakładki o Pełnym Treningu w Technice Meisnera – oraz do śledzenia naszego fanpage’a, na którym będą się pojawiać darmowe webinary na temat techniki Meisnera. NABÓR na kurs PEŁNY TRENING 2023-2025 – edycja: PAŹDZIERNIK jest już OTWARTY. Osoby zainteresowane rozpoczęciem nauki zapraszamy do kontaktu mailowego.

Prowadzący:
Kasia Kołodziejczak
Najbliższa data:
12-15 październik 2023
Cena:
600 zł
Zapisy przez formularz