Wprowadzenie do Techniki Meisnera – termin: 17-19/05/2024

Sprostaj oczekiwaniom reżyserów – graj swobodnie i naturalnie! Współcześni reżyserzy podczas procesu twórczego coraz częściej i głośniej domagają się od aktorów autentyczności oraz obecności „tu i teraz”. W dzisiejszych realiach obowiązkiem osób zajmujących się aktorstwem jest znać narzędzia, które pomogą im sprostać temu oczekiwaniu.

Być może niekiedy uciekasz do tego co jest Ci znane i oswojone, by utrzymać się w strefie komfortu, nie wiedząc, że aby naprawdę znaleźć się tu i teraz – wobec partnera i okoliczności sceny – trzeba tę strefę komfortu opuścić. Jesteśmy aktorami, więc rozumiemy Cię, też tam byliśmy! Chcemy Ci dać gwaranta obecności tu i teraz –  umiejętność autentycznego, głębokiego słuchania, a w jego efekcie spontanicznego reagowania. 

Zapraszamy Cię na 3 dniowy proces w ramach Wprowadzenia do Techniki Meisnera. Podczas zajęć zapoznasz się z bazowym ćwiczeniem Techniki Meisnera: ćwiczeniem powtórek (Repetition) oraz doświadczysz jak powtórki wspierają pracę z tekstem.  

Program kursu jest zgodny z nauczaniem Sanforda Meisnera i oparty o wiedzę przekazaną wielu aktorom i pedagogom europejskim przez Toma Radcliffe’a (który studiował u Meisnera przez 5 lat) i jego ucznia Simona Furness’a (mentora Sylwii Kaczmarek), którzy pracowali razem od 2003 roku. Nasz kurs pozwoli Ci na wejście w proces pozwalający doświadczyć tematów często (jeszcze) nierozpoznanych. 

Co zyskasz biorąc udział w kursie:

  • uświadomisz sobie istnienie konkretnych blokad i mechanizmów obronnych, które stoją na przeszkodzie pełnemu wyrażaniu emocji,
  • pogłębisz umiejętności słuchania i słyszenia komunikatów werbalnych i niewerbalnych oraz zdolność reagowania na te komunikaty (bodźce),
  • nauczysz się spontanicznie podążać za intuicją (fuck polite ;) ) 

Warsztat jest skierowany do aktorów profesjonalnych i praktykujących i aspirujących aktorów amatorów. Zapraszamy również do uczestnictwa reżyserów, scenarzystów, wokalistów oraz tancerzy. Kurs jest bardzo angażujący i wymagający emocjonalnie – zapraszamy więc tylko osoby pełnoletnie i gotowe na wyzwanie.

Zachęcamy także do odwiedzenia naszego kanału YouTube, gdzie możesz obejrzeć nagranie, w którym przekazujemy szczegółowe informacje na temat tego kursu: KLIKNIJ TUTAJ

Ilość uczestników: max 8 osób

Czas pracy: 10 godzin (w przypadku mniejszej ilości osób, godziny zajęć stacjonarnych mogą zostać nieznacznie skrócone)

CENA: 500 ZŁ

Terminy i godziny zajęć:

  • 17.05 piątek – godz. zajęć: 19.00-21.00 (online)
  • 18-19.05 weekend – godz. zajęć: 13.45 – 17.45

Miejsce zajęć stacjonarnych:

GOOD STUDIO, ul. Taśmowa 1, 02-667 Warszawa

Pytania oraz zapisy prosimy kierować mailowolabmeisnera@gmail.com lub przez formularz na tej stronie. Prosimy o wysłanie kilku słów o swoim dotychczasowym dorobku.

Jeżeli nie otrzymaliście od nas odpowiedzi zwrotniej, uprzejmie prosimy sprawdzić folder: SPAM. Zapewniamy, że odpowiadamy na każdego maila, który do nas jest wysłany!

Na życzenie wystawiamy certyfikat o ukończeniu kursu oraz rachunki. Laboratorium Meisnera zastrzega sobie prawo do wyboru uczestników kursu na podstawie nadesłanych zgłoszeń.

Zapraszamy również do odwiedzenia zakładki o Pełnym Treningu w Technice Meisnera – oraz do śledzenia naszego fanpage’a, na którym będą się pojawiać darmowe webinary na temat techniki Meisnera. 

NABÓR na kurs PEŁNY TRENING 2024-2026 – W TRAKCIE. Rozpoczynamy: JESIEŃ 2024! Osoby zainteresowane rozpoczęciem nauki zapraszamy do kontaktu mailowego.

Prowadzący:
Zuzanna Predygier
Najbliższa data:
17-19 maj 2024
Cena:
500 zł
Zapisy przez formularz