Taktyki aktorskie

Aktorowi bez swoich własnych Taktyk Aktorskich będzie bardzo trudno znaleźć swobodny dostęp do emocji w każdej sytuacji, także tej scenicznej. Aby nasz występ był żywy i nasycony trzeba podeprzeć go prawdziwym uczuciem, a więc znaleźć sposób na skontaktowanie się ze sobą nawet w stresującym momencie. Taktyki aktorskie to narzędzie, które pozwoli to osiągnąć.

Taktyki aktorskie to sposób w jaki dostajesz to, czego potrzebujesz w scenie. Taktyki są definiowane poprzez aktywne czasowniki, np.: flirtowanie, szantażowanie, rozbawianie, oczarowywanie, grożenie, inspirowanie, uwodzenie, ustalanie zasad itp. Tak naprawdę nieświadomie używasz ich cały czas, w momencie gdy Ci na czymś zależy, stosując różne ‘taktyki’ starasz się osiągnąć swój cel. W życiu używamy jednak tylko ograniczoną liczbę taktyk, takich które są dla nas skuteczne. Nie zawsze Twój zestaw będzie służył postaci, bo jesteście przecież inni. Po tym warsztacie zaczniesz ich używać świadomie, oraz uzyskasz dostęp do tych, których w życiu nie stosujesz codziennie, tym samym poszerzysz swoje możliwości aktorskie.

Taktyki ułatwią Wam wyrazistą grę w filmie i teatrze. Umożliwią także sprawne pójście za wskazówkami reżysera, nawet tak niefortunnymi jak ‘bądź bardziej sexy’ lub ‘ kłóć się z nim, ale tak na chłodno’.

Ilość uczestników:  max 10 osób.

Ilość godzin pracy: 8 godzin, 4 godziny każdego dnia

Termin zajęć: Napisz do nas

Godziny zajęć: podamy po ustaleniu terminu

Miejsce zajęć: GOOD STUDIO, ul. Taśmowa 1, 02-667 Warszawa

Jak się przygotować do zajęć?

Prosimy o przygotowanie krótkiego tekstu monologu, na którym będziecie pracować w trakcie kursu. Nie musi być długi – wystarczy 10-15 zdań prozy. Proszę nauczyć się go „na biało”: mechanicznie, jakbyście czytali książkę telefoniczną respektując znaki zapytania oraz kropki. Można również odświeżyć znany już sobie tekst ale koniecznie bez interpretacji.

Pytania oraz zapisy prosimy kierować mailowo: labmeisnera@gmail.com lub poprzez formularz na tej stronie. Prosimy o wysłanie kilku słów o dotychczasowym dorobku.

Na życzenie wystawiamy zaświadczenie o ukończeniu kursu oraz rachunki. Laboratorium Meisnera zastrzega sobie prawo do wyboru uczestników kursu na podstawie nadesłanych zgłoszeń.

Prowadzący:
Sylwia Kaczmarek
Najbliższa data:
Napisz do nas
Cena:
400 zł. (dla aktualnych kursantów Pełnego Treningu cena: 350 zł.)
Zapisy przez formularz