Sylwia Kaczmarek

Założycielka Laboratorium Meisnera, aktorka, reżyserka, scenarzystka.

Jako jedna z nielicznych Polek ukończyła Pełny Trening w Technice Meisnera w The Actors Temple (Londyn 2009-11). Posiada dyplom ‚Drama and Speech’ z Trinity Guildhall (Londyn 2009).

Od roku 2012 jako jedyna w Polsce zajęła się nauką Techniki Meisnera. W swoich działaniach nauczycielskich jest wspierana  przez Simona Furnessa ( The Actors Temple London). Realizuje się również jako aktorka i reżyserka w Polsce i w Wielkiej Brytanii. Jej autorski projekt – Fabularna Instalacja Filmowa Homo Geminus – był pokazywany w latach 2012-13 w Poznaniu, Wiedniu, Piestanach i Londynie.

Reżyserowała między innymi Abigail Hopkins i Jamesa Alexandrou. Jako aktorka pracowała m. in. z Grzegorzem Jarzyną (Cosi Fan Tutte),  Krzysztofem Warlikowskim (Wozzek), Januszem Józefowiczem (Ca Ira). Występowała w anglojęzycznym spektaklu „Cantata For Four Wings” (reż. Maciej Dydyński, premiera Teatr Żydowski w Warszawie, grudzień 2013) oraz w monodramie “Feminarium” w reżyserii debiutującej Ity Reedmann (prapremiera listopad 2014 Warszawa, premiera Nowy Jork w 2015 r.)