Simon Furness-Gibbon

Uczeń Toma Radcliffe’a, (Tom był wyznaczony przez samego Sanforda Meisnera do kontynuacji jego dzieła edukacyjnego ) oraz mentor Sylwii Kaczmarek.

Studiował w The Guildford School of Acting and Dance. Początkowo pracował w Londynie jako aktor teatralny: pojawił się między innymi w spektaklach objazdowych po Europie: ‘Bądźmy poważni na serio’ (New Triad), Poskromienie Złośnicy (Theatre Set-Up), Pigmalion (New Triad) oraz Antoniusz i Kleopatra (New Triad).

W 1994 roku Simon spotkał aktora i nauczyciela Toma Radcliffe’a, który wywarł głęboki wpływ na jego życie i dalszą karierę. Dołączył do the London Group Theatre jako jego student. Co ważne, Radcliffe ukończył kompletny trening aktorski z legendarnym aktorem i nauczycielem Sanfordem Meisnerem.

Simon pracuje jako aktor od 1990 roku, jako nauczyciel aktorstwa od 1999 roku do chwili obecnej. Od roku 2003 Simon był nauczycielem techniki Meisnera w legendarnej szkole The Actors Temple (gdzie przez szereg lat również uczył Tom Radcliffe), a obecnie pracuje w Wielkiej Brytanii (w ActorsEast wraz z Tomem Radcliffe) i w wolnych chwilach za granicą swojego kraju.

W 2022 roku Simon występował między innymi w „Wednesday” Tima Burtona (Netflix), grał w trzech sztukach teatralnych (m.in. Wujaszek Wania).

SIMON FURNESS W POLSCE

W styczniu 2013 Furness poprowadził po raz pierwszy w Polsce warsztat: Introduction to Meisner Technique w Warszawie. Uczył dwunastu aktorów z całej Polski, z których część ukończyła później kompletny trening w technice Meisnera w Laboratorium w ramach zajęć modułowych.

W Polsce już ponad 100 aktorów uczestniczyło w kursach z Simonem, podczas jego 11 pobytów w naszym kraju.