SCENE STUDY – 6 dniowy kurs z Simonem Furness (Londyn)

Ten kurs zapoznaje aktorów z nowym spojrzeniem na pracę nad sceną.

Jak mawia Simon, praca na scenie (i w filmie) jest SZTUKĄ REAGOWANIA na partnera i na to co się dzieje w danym momencie, solidnie wspieraną poprzez ZAANGAŻOWANIE EMOCJONALNE, a także bezkompromisowe i ODWAŻNE DZIAŁANIE. W pracy Simon zachęca do realizowania jednego z ważniejszych założeń sformułowanych przez Meisnera: „nie graj sceny, pozwól, aby scena zagrała Tobą”.

Ta praca jest oparta na głębokim zrozumieniu tekstu, a w szczególności tego, co się dzieje w scenie, czego postać potrzebuje od drugiej postaci oraz wszystkich ważnych założeń sceny danych nam przez autora tekstu. Simon zapozna aktorów z efektywnym i praktycznym sposobem ANALIZY TEKSTU, który sprawi, że aktorzy będą nie tylko zaangażowani i autentyczni, ale również elastyczni na wskazówki reżysera. Istotnym elementem kursu są IMPROWIZACJE meisnerowskie będące organicznym poznawaniem aspektów sceny, postaci i tekstu. Umiejętność improwizacji, jest ważnym komponentem warsztatu aktorskiego, często poszukiwanym przez reżyserów filmowych i teatralnych.

Zajęcia odbywają się w języku angielskim. Sceny mogą być w języku angielskim lub polskim (w drugim przypadku wymagane jest tłumaczenie sceny na język angielski dla Simona). Sceny mogą być wybrane przez uczestników lub przydzielone przez Simona Furnessa i założycielkę Laboratorium Meisnera – Sylwię Kaczmarek.

WARSZTAT JEST OTWARTY dla  aktorów zawodowych i osób studiujących aktorstwo. Znajomość Techniki Meisnera jest atutem w procesie rekrutacyjnym.

Daty kursu: BĘDĄ OGŁOSZONE

Simon Furness – Gibbon – uczeń Toma Radcliffe’a, (Tom był wyznaczony przez samego Sanforda Meisnera do kontynuacji jego dzieła edukacyjnego ) oraz mentor Sylwii Kaczmarek.
Simon pracuje jako aktor od 1990 roku, jako nauczyciel aktorstwa od 1999 roku do chwili obecnej, od roku 2003 Simon był nauczycielem techniki Meisnera w legendarnej szkole The Actors Temple (gdzie przez szereg lat również uczył Tom Radcliffe), obecnie pracuje w Wielkiej Brytanii (w ActorsEast wraz z Tomem Radcliffem) i w wolnych chwilach za granicą swojego kraju.

W 2022 roku Simon występował między innymi w „Wednesday” Tima Burtona (Netflix), grał w trzech sztukach teatralnych (m.in. Wujaszek Wania).

W Polsce już ponad 100 aktorów uczestniczyło w kursach z Simonem podczas jego 11 pobytów w naszym kraju 🙂 SKORZYSTAJ Z TEJ OKAZJI!

Więcej o Simonie: https://laboratoriummeisnera.pl/simon-furness/ oraz http://www.simonfurness.co.uk/
wywiad z Simonem dla FilmPro
https://laboratoriummeisnera.pl/…/FILMPRO_19_str-20-23.pdf

WAŻNE: Na zajęcia należy się przygotować (tekst musi być nauczony na pamięć), instrukcje od Simona wyślemy osobom zaakceptowanym na kurs.

Miejsce zajęć: Laboratorium Meisnera, Warszawa

Cena: prosimy o kontakt

Ilość kursantów: maksymalnie 10 osób

ZGŁOSZENIA PROSIMY WYSYŁAĆ MAILOWO na: labmeisnera@gmail.com

W zgłoszeniu prosimy o wysłanie krótkiej wizytówki po angielsku: kilku słów o swoim doświadczeniu aktorskim oraz ewentualnym doświadczeniu w technice Meisnera, kilku zdań po angielsku na powyższy temat w treści maila. Osoby które mają demo i zdjęcie prosimy o wysłanie tych materiałów.

Rezerwacja miejsca następuje po zaakceptowaniu aktora do wzięcia udziału w kursie przez Simona i wpłacie zadatku lub pełnej opłaty za kurs.

Prowadzący:
Simon Furness-Gibbon
Najbliższa data:
Będzie ogłoszona
Cena:
prosimy o kontakt
Zapisy przez formularz