Przygotowanie emocjonalne

Aktorowi bez Przygotowania emocjonalnego  będzie bardzo trudno znaleźć swobodny dostęp do emocji w każdej sytuacji, także tej scenicznej. 

Aby nasz występ był żywy i nasycony trzeba podeprzeć go prawdziwym uczuciem, a więc znaleźć sposób na skontaktowanie się ze sobą nawet w stresującym momencie. Dzięki tym zajęciom otrzymasz takie narzędzie.

Na warsztacie skupimy się na kluczowym ćwiczeniu z zakresu przygotowania emocjonalnego aktora – tzw. ”śnieniu na jawie”.

Będziecie mieli okazję trenować:
-> wyobraźnię, która pozwoli Wam dotrzeć do Waszej emocjonalności,
-> dostęp do głębokich emocji,
-> autentyczne i pełne wyrażanie się,
-> wpływ przygotowania emocjonalnego na mówiony przez Was tekst,
-> bogactwo interpretacji tekstu.

Przygotowanie emocjonalne jest efektywnym i przydatnym narzędziem aktora w sytuacjach castingu, pracy na scenie i na planie filmowym.

Jak się przygotować do zajęć?

Prosimy o przygotowanie krótkiego tekstu monologu, na którym będziecie pracować w trakcie kursu. Nie musi być długi – wystarczy 10-15 zdań prozy. Proszę nauczyć się go „na biało”: mechanicznie, jakbyście czytali książkę telefoniczną respektując znaki zapytania oraz kropki. Można również odświeżyć znany już sobie tekst ale koniecznie bez interpretacji.

Prosimy o zabranie ze sobą notatnika i długopisu.

Miejsce:  ul. Taśmowa 1, Warszawa

Godziny zajęć: zostaną ustalone

Pytania oraz zapisy prosimy kierować mailowo: labmeisnera@gmail.com lub poprzez formularz na tej stronie. Prosimy o wysłanie kilku słów o sobie oraz podanie numeru telefonu.

Na życzenie wystawiamy zaświadczenie o ukończeniu kursu oraz rachunki. Laboratorium Meisnera zastrzega sobie prawo do wyboru uczestników kursu na podstawie nadesłanych zgłoszeń.

Jeżeli nie otrzymasz od nas odpowiedzi w ciągu 48 godzin, koniecznie sprawdź FOLDER SPAM. Zapewniamy Was, że odpowiadamy na wszystkie zapytania :)

Prowadzący:
Aleksandra Walusiak-Lach
Najbliższa data:
zostanie ustalona
Cena:
prosimy o kontakt
Zapisy przez formularz