Wiersz a proza – kurs online

NOWA FORMUŁA – TRYB HYBRYDOWY!

Monolog to tak naprawdę dialog. Możemy rozmawiać z różnymi osobami w naszej głowie lub mówić do konkretnej osoby, która jest adresatem tekstu. W Technice Meisnera monolog postaci jest traktowany jako sztuka akcji i reakcji – okazję, by doświadczyć tego na własnej skórze, możesz zyskać podczas tych warsztatów.

Kiedy w życiu coś do kogoś mówimy to zazwyczaj upewniamy się czy nas słyszy i czekamy na jego reakcję. To samo ma zastosowanie w tekstach literackich. Dzięki akcji i reakcji (lub jej braku) tekst literacki zaczyna wypływać z nas organicznie – zaczyna żyć. Słowa, które padają, są ważne i wypowiadamy je w określonym celu. Wiedza zdobyta na warsztacie przyda się Wam na potrzeby przygotowania do przesłuchań, pracy nad postacią w filmie lub/i teatrze, przed egzaminem do szkół teatralnych.

Na warsztatach dowiesz się:

  • jak poprawnie określić cel tekstu (po co?)
  • jaki powinien być powód rozpoczęcia monologu (dlaczego?)
  • jak spersonalizować treść literacką (co czuję?)
  • jak stosować metodę „AS IF” – budowanie pomostu miedzy aktorką/aktorem a postacią
  • czym są Taktyki Aktorskie i jak je wykorzystać jako element pracy nad postacią

Dzięki formie hybrydowej sam zdecydujesz, czy bierzesz udział w zajęciach stacjonarnie czy łączysz się z nami on-line. Istnieje możliwość wymieszania tych trybów: jednego dnia możesz przyjść osobiście, a następnego pracować zdalnie.

Na kursie Monologi techniką Meisnera mamy do wyboru dwa warianty: praca z wierszem (4-dniowy) lub praca z prozą (3-dniowy).

Jeżeli zdecydujesz się pracować z wierszem, nauczymy Cię odczytywać go niczym nuty, które zostały napisane przez autora dla aktora. Średniówka, akcent, strofa, klauzula, przerzutnia, kadencja i antykadencja – jeśli potrzebujesz zgłębić ten temat to wariant 2. będzie dla Ciebie odpowiedni.

PROGRAM WARSZTATÓW:

WARIANT 1 (praca z prozą)

Daty:

Czas trwania:

Cena: 350 zł

WARIANT 2 (praca z wierszem)

Daty:

Czas trwania:

Cena: 470 zł

Jak się przygotować?

Na kurs należy przygotować krótki tekst monologu. Nie musi być długi – wystarczy 15-20 zdań prozy (wariant 1) lub wiersz (wariant 2). Prosimy o uczenie się „na biało” – mechanicznie, jakbyście czytali książkę telefoniczną, respektując znaki zapytania oraz kropki. Można również odświeżyć znany już sob ie tekst ale koniecznie bez interpretacji. Prosimy o przesłanie nam tekstu mailowo na labmeisnera@gmail.com

Prosimy przygotować jakiś zeszyt i coś do pisania. Zalecamy użycie komputera, laptopa, ewentualnie tabletu, tak, żeby obraz był w miarę duży.

BEZ WZGLĘDU NA WYBÓR WARIANTU PRACUJEMY Z JEDNYM TEKSTEM.

Jeżeli zdecydujecie się na pracę w 2. wariancie, sugerujemy abyście wybrali WIERSZ SYLABICZNY (od 9 sylab w górę w jednym wersie).

Platforma ZOOM, na której będziemy pracować w przypadku wyboru tryby zdalnego, będzie wiernie odzwierciedlać warsztaty stacjonarne. Pobranie platformy jest darmowe.

Pytania oraz zapisy prosimy kierować mailowo: labmeisnera@gmail.com Prosimy o wysłanie kilku słów o sobie i swoim doświadczeniu aktorskim.

Na życzenie wystawiamy zaświadczenie o ukończeniu kursu oraz rachunki. Laboratorium Meisnera zastrzega sobie prawo do wyboru uczestników kursu na podstawie nadesłanych zgłoszeń.

Prowadzący:
Najbliższa data:
Cena:
Zapisy przez formularz