Katarzyna Kołodziejczak

Aktorka, absolwentka Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie, Latvijas Kulturas Akademija w Rydze oraz Laboratorium Meisnera w Warszawie.

Brała udział w zajęciach w The Actors’ Temple w Londynie, europejskiej kolebce Techniki Meisnera. Od niedawna sama przekazuje wiedzę na temat aktorstwa nie tylko w Laboratorium Meisnera w Warszawie, ale również w paryskim Studio Azot.

Jako aktorka brała udział m.in. w spektaklu “Władcy” Teatru Latarnia i Teatru Klepisko w reżyserii Mateusza Tymury, czy musicalu „Tomek i przyjaciele”, spektaklu „Powiem Mamie” w reżyserii Bartłomieja Goli oraz filmie “Łap pajaca” w reżyserii Pauli Czarneckiej i nagradzanym za granicą „Last Birthday” Mateusza Śliwy. W ostatnim czasie miała również okazję pracować jako aktorka na rynku brytyjskim.

Poza działalnością instruktorki i aktorki pracuje jako manager teatru w jednej z warszawskich prywatnych szkół, gdzie projektuje światła do spektakli oraz wspiera zespół nauczycielski w prowadzeniu programu teatralnego. Kiedy znajdzie jakąś wolną chwilę – tłumaczy i pisze piosenki lub teksty dramatyczne.