Interpretacja Piosenki z Aleksandrą Walusiak-Lach

MEISNER DLA WOKALISTÓW – INTERPRETACJA PIOSENKI

Warsztat skierowany jest do wokalistów oraz śpiewających aktorów profesjonalnych, aktywnie działających aktorów amatorów oraz studentów aktorstwa.

Do pracy nad piosenką będziemy podchodzić jak do monologu scenicznego – ściślej mówiąc jak do dialogu w sytuacji, kiedy mój partner milczy zapisanym w notacji muzycznej. Sprawdzimy, jak w muzycznych ramach stworzonych przez kompozytora znaleźć przestrzeń dla naszej wrażliwości i wyrażenia swojego temperamentu. Odpowiemy na pytania jak ukierunkować tekst, jak nadać mu „życie” i wlać w niego emocje, które przeniosą się przez rampę. Znajdziemy połączenie (pomost) pomiędzy zapisem słowno-nutowym a nami samymi.

Termin zajęć w trybie stacjonarnym w WARSZAWIE:

PROGRAM WARSZTATÓW:

DZIEŃ 1.

  1. Analiza tekstu piosenki jako monologu:

    Do kogo postać kieruje swoje słowa?
    Czego potrzebuje od słuchającego?

  2. Praca z AS IF – praktyczne wykorzystanie ‘pomostu’ pomiędzy postacią z tekstu piosenki a Tobą, który sprawi, że to, co ważne dla postaci z piosenki stanie się ważne również dla Ciebie. Staniesz się bardziej przekonująca/y, a tekst popłynie ‘z serca’

DZIEŃ 2.

  1. Taktyki – w jaki sposób możesz uzyskać to, czego potrzebujesz w utworze? Taktyki pozwolą dodać nowych kolorów emocjonalnych w Twoim śpiewie. Nauczysz się, jak świadomie brzmieć bardziej uwodząco, oskarżająco, ekscytująco czy czarująco.
  2. Improwizacje na piosence z użyciem As If i Taktyk.

Zapraszamy zarówno uczestników naszych stałych kursów, jak i osoby nie zaznajomione z Techniką Meisnera.

Liczba uczestników: 6 osób

Czas pracy: 10 godzin

Miejsce: ul. Taśmowa 1. Warszawa

Pytania oraz zapisy prosimy kierować mailowo: labmeisnera@gmail.com

Wraz ze zgłoszeniem prosimy przesłać kilka słów o swoim dotychczasowym dorobku. Na życzenie wystawiamy zaświadczenie o ukończeniu kursu oraz rachunki. Laboratorium Meisnera zastrzega sobie prawo do wyboru uczestników kursu na podstawie nadesłanych zgłoszeń.

Prowadzący:
Aleksandra Walusiak-Lach
Najbliższa data:
prosimy o kontakt
Cena:
prosimy o kontakt
Zapisy przez formularz