Monolog – Analiza tekstu – pomost pomiędzy aktorem, a postacią

Analiza tekstu i praca nad monologiem z Katarzyną Kołodziejczak –
2 – dniowe warsztaty

Jeżeli chcesz nauczyć się określać, jaką motywacją Twoja postać kieruje się w monologu, dlaczego zachowuje się tak, a nie inaczej, co sprawia, że kłamie bądź mówi prawdę – te warsztaty są dla Ciebie.

Kasia poprowadzi Cię przez proces pracy a w szczególności wyjaśni, o co tak naprawdę chodzi w tekście nad którym będziesz pracować, czego potrzebuje postać i jak się może czuć w okolicznościach danych przez utwór. Będziesz miał/a okazję nauczyć się profesjonalnej analizy tekstu – poznasz różne sposoby pracy z monologiem, które doprowadzą Cię do odczuwania głębokich i intensywnych emocji oraz dadzą Ci konkretną intencję – paliwo aktorskie, które sprawi, że Twoja gra będzie porywająca! Zostaniesz wprowadzony/a w elementy przygotowania emocjonalnego.

Program warsztatów:

DZIEŃ 1. – ANALIZA TEKSTU

Analiza odbywa się na bazie szablonu udoskonalonego przez czołowych światowych coachów techniki Meisnera: Toma Radcliffe (London, The Actors Temple and Actors East) i Gabriellę Santinelli (LA, The Salon Collective). Otrzymujesz praktyczne narzędzia pracy nad tekstem, które możesz wykorzystywać w teatrze, filmie lub na potrzeby castingów.

DZIEŃ 2. – PRAKTYKA – PRACA NAD MONOLOGIEM

Praca z  metodą „AS IF” – dowiesz się, jak połączyć postać stworzoną przez autora literackiego z aktorem na scenie – czyli zbudujesz pomost pomiędzy sobą a postacią. Zrozumiesz, co trzeba zrobić, aby to co jest ważna dla postaci stało się ważne dla Ciebie. Dzięki zastosowaniu tego narzędzia w przyszłości będziesz umiał wydobyć potrzebne w scenie emocje w sposób organiczny. Zobaczysz, że możliwości zagrania tego samego monologu są nieograniczone.

Warsztaty skierowane są :

  • do aktorów profesjonalnych, wykorzystujących w pracy różne techniki aktorskie, 
  • studentów wydziałów aktorskich i osoby zdające do szkół,
  • pracujących aktorów-amatorów.

Zapraszamy zarówno uczestników naszych stałych kursów, jak i osoby niezaznajomione z techniką Meisnera.

Kameralna grupa maksymalnie 8 osób.

Czas pracy: 10 godzin

Cena: prosimy o kontakt

Termin: ustalimy wkrótce

Miejsce: Good Studio, ul. Taśmowa 1, Warszawa

Pytania oraz zapisy prosimy kierować mailowo na labmeisnera@gmail.com lub poprzez formularz na tej stronie. Prosimy o wysłanie kilku słów o swoim dotychczasowym dorobku aktorskim.

Na życzenie wystawiamy zaświadczenie o ukończeniu kursu oraz rachunki. Laboratorium Meisnera zastrzega sobie prawo do wyboru uczestników kursu na podstawie nadesłanych zgłoszeń.

Przykładowe referencje:

„W dniach od 13 do 15 maja miałam przyjemność uczestniczenia w warsztatach aktorskich z techniki Meisnera, które poprowadziła Sylwia Kaczmarek. Warsztat składający się z dwóch części (analizy tekstu i praktycznego zastosowania metody) był dla mnie niezwykle inspirujący, zwłaszcza, że w polskich szkołach teatralnych nie mamy możliwości spotkania się z tego typu pracą. Myślę, że dla każdego aktora, który traktuje swój zawód jako wieczne poszukiwanie i pracę nad sobą, taki warsztat może być świetną okazją do nowych odkryć; przede wszystkim w pracy z partnerem scenicznym nad słuchaniem i reagowaniem w żywy sposób. Coś, co może wydać się zupełną podstawą, poprzez ćwiczenia Meisnera, daje bardzo dobry efekt. Uważam, że warsztat przeprowadzony przez Sylwię, może bardzo dobrą praktyką dla całego zespołu aktorskiego, pracującego ze sobą na co dzień.”

Justyna Bartoszewicz – aktorka Teatru Wybrzeże

Prowadzący:
Katarzyna Kołodziejczak
Najbliższa data:
zostanie ustalona
Cena:
prosimy o kontakt
Zapisy przez formularz