Analiza tekstu i praca nad sceną

Analiza tekstu i praca nad sceną z Sylwią Kaczmarek
2 – dniowe warsztaty

Jeżeli chcesz nauczyć się określać, jaką motywacją Twoja postać kieruje się w scenie, dlaczego zachowuje się tak, a nie inaczej, co sprawia, że kłamie bądź mówi prawdę – te warsztaty są dla Ciebie.

Sylwia Kaczmarek poprowadzi Cię przez proces budowania postaci w sztuce: wyjaśni, o co tak naprawdę chodzi w scenach, nad którymi będziecie pracować, czego potrzebują postaci i jak się naprawdę czują w danych okolicznościach. Będziesz miał okazję nauczyć się profesjonalnej analizy tekstu oraz swoistego dystansu do utworu literackiego – poznasz różne sposoby bawienia się sceną, które doprowadzą Cię do odczuwania głębokich i intensywnych emocji! Zostaniesz wprowadzony w elementy przygotowania emocjonalnego i taktyki aktorskie.

Program warsztatów:

DZIEŃ 1. – ANALIZA TEKSTU.

Analiza odbywa się na bazie szablonu udoskonalonego przez czołowych światowych coachów techniki Meisnera: Toma Radcliffe (London, The Actors Temple and The London Group Theatre) i Gabriellę Santinelli (LA, The Salon Collective). Otrzymujesz praktyczne narzędzia pracy nad sceną, które możesz wykorzystywać w teatrze, filmie lub na potrzeby castingów.

DZIEŃ 2. – PRACA NAD SCENĄ

Praca z  metodą „AS IF” – dowiesz się, jak połączyć postać stworzoną przez autora literackiego z aktorem na scenie. Zrozumiesz, co trzeba zrobić, aby to co jest ważna dla postaci stało się ważne dla Ciebie. Dzięki zastosowaniu tego narzędzia w przyszłości będziesz umiał wydobyć potrzebne w scenie emocje w sposób organiczny. Zobaczysz, że możliwości zagrania tej samej sceny przy użyciu różnych taktyk aktorskich są nieograniczone.

Warsztaty skierowane są :

 • przede wszystkim do aktorów profesjonalnych, wykorzystujących w pracy różne techniki aktorskie, 
 • studentów wydziałów aktorskich
 • pracujących aktorów-amatorów

Zapraszamy zarówno uczestników naszych stałych kursów, jak i osoby nie zaznajomione z techniką Meisnera.

Kameralna grupa maksymalnie 8 osób.

Czas pracy: 9 godzin

Cena: 380 zł / cena zniżkowa dla studentów regularnych Labu: 350zł

Termin:

Miejsce: Laboratorium Meisnera, ul. Tarnowiecka 48, Warszawa

Pytania oraz zapisy prosimy kierować mailowo na labmeisnera@gmail.com lub poprzez formularz na tej stronie. Prosimy o wysłanie kilku słów o swoim dotychczasowym dorobku aktorskim.

Na życzenie wystawiamy zaświadczenie o ukończeniu kursu oraz rachunki. Laboratorium Meisnera zastrzega sobie prawo do wyboru uczestników kursu na podstawie nadesłanych zgłoszeń.

Przykładowe referencje:

„W dniach od 13 do 15 maja miałam przyjemność uczestniczenia w warsztatach aktorskich z techniki Meisnera, które poprowadziła Sylwia Kaczmarek. Warsztat składający się z dwóch części (analizy tekstu i praktycznego zastosowania metody) był dla mnie niezwykle inspirujący, zwłaszcza, że w polskich szkołach teatralnych nie mamy możliwości spotkania się z tego typu pracą. Myślę, że dla każdego aktora, który traktuje swój zawód jako wieczne poszukiwanie i pracę nad sobą, taki warsztat może być świetną okazją do nowych odkryć; przede wszystkim w pracy z partnerem scenicznym nad słuchaniem i reagowaniem w żywy sposób. Coś, co może wydać się zupełną podstawą, poprzez ćwiczenia Meisnera, daje bardzo dobry efekt. Uważam, że warsztat przeprowadzony przez Sylwię, może bardzo dobrą praktyką dla całego zespołu aktorskiego, pracującego ze sobą na co dzień.”

Justyna Bartoszewicz – aktorka Teatru Wybrzeże

 • Prowadzący:

  Sylwia Kaczmarek

 • Najbliższa data:

  00-00-0000

 • Cena:

  380/350 zł