labmeisnera@gmail.com

7 lut 2017

Sylwia Kaczmarek

Sylwia Kaczmarek – założycielka Laboratorium Meisnera, oraz anglojęzycznego studia Meisner Acting Online, coaczerka aktorów w Polsce i Europie, instruktorka Techniki Meisnera w The Actors Temple (Londyn), Azot Studio Paris, Furness-Kaczmarek Studio (Londyn). Aktorka, reżyserka, scenarzystka.

Sylwia szkoliła m.in. zespół aktorski teatru Maska w Rzeszowie, teatru Ateneum w Katowicach, aktorów teatralnych w Genewie i Lozannie na zaproszenie FOCAL, reżyserów i scenarzystów podczas Festiwalu Transatlantyk 2016.

Sylwia z dyplomem z ‘Drama and Speech’ z Trinity Guildhall ( Londyn 2009), jako jedna z kilku Polek ukończyła complete training w Technice Meisnera w The Actors Temple (Londyn 2009-11).
Od roku 2012 Sylwia w swoich działaniach nauczycielskich – jako jedyna osoba w Polsce – jest wspierana dydaktycznie przez Simona Furness ( The Actors Temple)

Sylwia realizuje się również jako aktorka i reżyserka w Polsce i w UK.
Jej projekt autorski – Fabularna Instalacja Filmowa Homo Geminus pokazywany był w latach 2012-13 w Poznaniu, Wiedniu, Piestanach i Londynie.

Sylwia reżyserowała między innymi Abigail Hopkins i Jamesa Alexandrou.

Jako aktorka Sylwia pracowała m.i. z Grzegorzem Jarzyną ( Cosi Fan Tutte), Krzysztofem Warlikowskim ( Wozzek), Januszem Józefowiczem ( Ca Ira). Obecnie Sylwia występuje w spektaklu „Kantata na cztery skrzydła” (reż. Lukasz Lewandowski, premiera Instytut Teatralny  w Warszawie, kwiecień 2016) a latem 2016 roku do kin brytyjskich trafił film ID2 Shadwell Army z udziałem Sylwii.