Simon Furness

Nauczyciel w The Actors Temple w Londynie, gościnnie naucza w Laboratorium Meisnera.

Studiował w The Guildford School of Acting and Dance. Początkowo pracował w Londynie jako aktor teatralny: pojawił się między innymi w spektaklach objazdowych po Europie: ‘Bądźmy poważni na serio’ (New Triad), Poskromienie Złośnicy (Theatre Set-Up), Pigmalion (New Triad) oraz Antoniusz i Kleopatra (New Triad).

W 1994 roku Simon spotkał aktora i nauczyciela Toma Radcliffe’a, który wywarł głęboki wpływ na jego życie i dalszą karierę. Dołączył do the London Group Theatre jako jego student. Co ważne, Radcliffe ukończył kompletny trening aktorski z legendarnym aktorem i nauczycielem Sanfordem Meisnerem.

Furness rozpoczął swoją praktykę nauczycielską w Technice Meisnera najpierw w Mediolanie, gdzie prowadził własne studio i kursy letnie (1999-2002) i z czasem w Londynie, gdzie dołączył do kadry nauczycielskiej The Actors Temple. 16-letnia praktyka nauczycielska czyni go jednym z bardziej doświadczonych coachów Techniki Meisnera w Europie.

SIMON FURNESS W POLSCE

W styczniu 2013 Furness poprowadził po raz pierwszy w Polsce warsztat Introduction to Meisner Technique w Warszawie. Uczył dwunastu aktorów z całej Polski, z których część ukończyła kompletny trening w technice Meisnera w Laboratorium w ramach zajęć modułowych.

Od 2013 roku regularnie odwiedza Laboratorium Meisnera oraz naucza studentów wyższych modułów.