Intensywny Roczny Trening w Technice Meisnera – START: WRZESIEŃ 2024

Intensywny Roczny Trening w Technice Meisnera dla osób aktorskich i tych na początku swojej drogi w świecie filmu i teatru. 

Nasz praktyczny, kompleksowy i wychodzący naprzeciw oczekiwaniom dzisiejszego rynku program nauczania został opracowany przez CEO Laboratorium Meisnera – Sylwię Kaczmarek, na bazie jej 12 lat doświadczenia w uczeniu Techniki Meisnera w Polsce, Londynie, Paryżu, Genewie i Lozannie. Sylwia edukowała się w europejskiej kolebce Techniki Meisnera – londyńskim “The Actors Temple” pod okiem i mentoringiem nauczycielskim head teacher Simona Furness’a oraz Toma Radcliffe’a (ucznia i asystenta Sanforda Meisnera).

Biorąc udział w naszym treningu posiądziesz narzędzia aktorskie, które sprawiają, że: 

 • będziesz tworzyć wiarygodne, trójwymiarowe postaci,
 • z wprawą zrobisz analizę tekstu i zbudujesz pomost emocjonalny między sobą a postacią,
 • pokochasz improwizacje (nawet te bez słów) i dzięki nim będziesz osobą potrafiącą empirycznie badać tekst i postać ,
 • uzyskasz łatwość wdrażania wskazówek reżyserskich, elastyczność stanie się Twoim znakiem firmowym,
 • nauczysz się czerpać z partnera (pozostając w roli), 
 • będziesz osobą spontanicznie reagującą w ramach struktury nadanej przez osobę reżyserską.

Dzięki powyższym narzędziom i umiejętności bycia “tu i teraz”, autentyczność Twojej gry sprawi, że Twoje wykonania będą zawsze świeże i poruszające.

To nie wszystko! Oprócz solidnej edukacji mury Laboratorium Meisnera opuścisz z:

 • portretami aktorskimi,
 • nagraniem monologu,
 • nagraniem “Emocje w aktorstwie” prezentującym Twój wachlarz emocji (możesz to wykorzystać jako materiał uzupełniający do dema aktorskiego lub jako swoje pierwsze demo),
 • pokazem dyplomowym na jednej z warszawskich scen.

A może chcesz posłuchać czym różni się osoba aktorska po naszym treningu od innych osób aktorskich? KLIKNIJ TUTAJ i obejrzyj audycję Meisnerowcy Zawodowcy z castingerką i naszą absolwentką Karoliną Romuk Wodoracką

Chcemy też zaznaczyć ważną rzecz: program danej szkoły może być najlepszy na świecie, ale Twój progres leży w Twoich rękach, dlatego oczekujemy od naszych studentów:

 • zaangażowania w pracę na zajęciach i krótkiej, ale systematycznej pracy pomiędzy zjazdami (około 2 godzin tygodniowo, wg wskazówek instruktorek prowadzących zajęcia),
 • pełnej obecności na zajęciach poza wyjątkowymi sytuacjami (kurs jest intensywny nie tylko z nazwy i dedykujemy go osobom poważnie myślącym o swoim kunszcie i karierze).

Jeśli czytasz dalej, to pewnie zainteresuje Cię garść informacji praktycznych!

Chcemy się z Tobą poznać i pracować razem przez rok tylko wtedy, gdy obie strony (Ty i my) poczują że jest to najlepszy trening dla Ciebie i że masz w sobie gotowość. Dlatego zamiast egzaminów zapraszamy osoby kandydackie na kurs  Wprowadzenie do Techniki Meisnera (DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ). Jest ono OBOWIĄZKOWYM elementem zaliczenia przed przystąpieniem do dalszego kształcenia.

Intensywny Roczny Trening w Technice Meisnera odbywa się w systemie dwóch semestrów, w trybie zjazdowym. Na każdy miesiąc od września 2024 do czerwca 2025 r.  przypadają dwa zjazdy weekendowe. Każdego dnia będziemy pracować 7 h zegarowych, zajęcia będą przedzielone przerwą na odpoczynek i posiłek. 

W Laboratorium Meisnera pracujemy w kameralnych grupach do 12 osób, co przekłada się na jakość edukacji i indywidualne podejście do studenta.

Jeśli chcesz usłyszeć co najbardziej cenią w Laboratorium Meisnera nasi studenci i kursanci zobacz: Wideoopinie osób znanych z dużego i małego ekranu, Studenci Treningu w technice Meisnera oraz Studenci o nas 2 .

Miejsce zajęć: ul. Taśmowa 1, Warszawa Mokotów 

Cena: I semestr 4000 zł (wliczając nagranie “Emocje w aktorstwie” oraz 3 portrety aktorskie), II semestr 4500 zł (wliczając nagranie i montaż monologu). Istnieje możliwość płatności w dwóch lub comiesięcznych ratach. Na życzenie wystawiamy rachunki.

Nasz PROGRAM

Pierwszy semestr jest przygotowaniem osób aktorskich na pracę w głębokim kontakcie z partnerem oraz połączeniu ze swoimi emocjami. Ćwiczenia zawarte w tym semestrze są fundamentem, który wykorzystywany jest następnie w pracy nad postacią, monologiem oraz sceną. Praca w Technice Meisnera bazuje na improwizacjach, które podczas zgłębiania scen służą badaniu okoliczności danych przez scenariusz. 

Proces edukacyjny, który oferujemy jest ułożony tak, aby cegiełka po cegiełce budować podwaliny i silny jak mur warsztat aktorski. Drugi semestr jest wdrażaniem poznanych narzędzi do pracy z tekstem oraz pracy nad postacią w kontekście pracy osób aktorskich przed kamerą, jak i na scenie. 

Pragniemy zaznaczyć, że opracowane przez Sylwię Kaczmarek improwizacje behawioralne są ćwiczeniem, które uczy osoby aktorskie działania w etiudach bez słów (bezcenne w sytuacjach, gdy Twoja postać nic akurat nie mówi w scenie filmowej czy teatralnej, a cały czas jest pełna wyrazu i opinii na to, co się dzieje). Tym samym jest to unikalne i cenione przez osoby absolwenckie narzędzie aktorskie, które możesz włączyć do swojego emploi. 

Analiza tekstu z 3 punktów emocjonalnych postaci jest natomiast sposobem pracy zaczerpniętym od ucznia i asystenta Sanforda Meisnera Toma Radcliffe’a, a tym samym narzędziem aktorskim nauczanym przez nas ekskluzywnie w Europie Wschodniej. 

Tematy zajęć na poszczególnych semestrach

Semestr 1:

 • ćwiczenie Powtórek (Repetition),
 • ćwiczenie Niezależnej czynności (Independent Activity),
 • improwizacje relacyjne,
 • improwizacje behawioralne,
 • przygotowanie emocjonalne,
 • taktyki aktorskie.

Semestr 2:

 • Monologi (Spoon River) wraz z nagraniem,
 • analiza tekstu,
 • Praca nad Postacią,
 • Praca nad scenami oraz pokaz dyplomowy.

Naszych studentów zachęcamy do pogłębienia pracy nad taktykami aktorskim na jednym z dodatkowych weekendowych kursów, ponieważ zakres pracy z tym narzędziem jest dość obszerny, a samo narzędzie wyjątkowo przydatne w pracy od etapu castingu do udziału w danej produkcji. SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, zapraszamy do kontaktu mailowego na: LabMeisnera@gmail.com

Pod tym mailem przyjmujemy również aplikacje na Intensywny Roczny Trening w Technice Meisnera.  Terminy Wprowadzeń do Techniki Meisnera: 7-9 czerwca i 5-7 lipca – ZAPISZ SIĘ

Przy zgłoszeniu na kurs, prosimy o napisanie paru zdań o sobie!

Prowadzący:
Sylwia Kaczmarek i Zuzanna Predygier
Najbliższa data:
Rozpoczęcie: JESIEŃ 2024
Cena:
Szczegóły w opisie
Zapisy przez formularz