labmeisnera@gmail.com

8 kw. 2020

Taktyki Aktorskie Online

Zapraszamy na kurs : TAKTYKI AKTORSKIE – ON-LINE

Taktyki Aktorskie to bardzo praktyczny i kompaktowy, dwudniowy warsztat dla aktorów, reżyserów i aktorów amatorów.
Czym jest taktyka aktorska ? Jest to sposób w jaki dostajesz to, czego potrzebujesz w scenie. Taktyki są definiowane poprzez aktywne czasowniki, np.: flirtowanie,  szantażowanie, rozbawianie, oczarowywanie, grożenie, inspirowanie, uwodzenie, ustalanie zasad itp. 

Tak naprawdę nieświadomie używasz taktyk cały czas w życiu codziennym. W momencie, gdy Ci na czymś zależy stosujesz różne sposoby starając się osiągnąć swój cel. W życiu używamy jednak tylko ograniczonej liczby taktyk, głównie takich, które są dla nas skuteczne. Nie zawsze Twój zestaw narzędzi będzie służył postaci, bo ona często kieruje się innymi pobudkami. Dzięki temu warsztatowi zaczniesz używać taktyk świadomie oraz uzyskasz dostęp do tych, które stosujesz w życiu rzadko lub wcale. Tym samym, poszerzysz swoje możliwości aktorskie.

Taktyki są bardzo pomocnym narzędziem, które możesz stosować już na castingu, czy planie serialu/filmu, szczególnie gdy ‚na szybko’ trzeba się dostosować do wskazówki reżysera, np: „bądź bardziej zmysłowy/a”, „możesz zrobić to bardziej w złości?”, „chce widzieć więcej miłości między Wami”. Na tym kursie pokażemy Ci jak tłumaczyć takie wskazówki reżyserskie na język aktorski przy użyciu Taktyk Aktorskich, czyli coś co faktycznie możesz zagrać 🙂


Platforma wideo na której będziemy pracować będzie wiernie odzwierciedlać warsztaty stacjonarne, każdy z uczestników będzie widział się nawzajem. Będą również ‚pokoje online’ gdzie będziecie ćwiczyć w parach. Po testach doszliśmy do wniosku, że wrażenie oraz doświadczenie zdobyte na kursie on-line będzie zaskakująco podobne do tego zdobytego przy pracy na żywo! Prowadząca opowie Wam o Taktykach, będzie odpowiadać na Wasze pytania, będziecie ćwiczyć w parach w ‚pokojach online’ jak i zarówno przed oczami wszystkich uczestników.

Prosimy przygotować jakiś zeszyt i coś do pisania. Zalecamy użycie komputera, laptopa, ewentualnie tabletu, tak, żeby obraz był w miarę duży.

Dzień przed kursem będziecie mogli przetestować platformę. Pokażemy Wam jej funkcje, tak aby w dniu kursu, nie trzeba było już się martwić aspektami technicznymi.


TERMIN: (Najbliższy termin planowany w maju)

ilość uczestników: max 8 osób.

ilość godzin pracy: 8 godzin, 4 godziny każdego dnia 

+ 30 minut dzień przed rozpoczęciem kursu (w celu zapoznania się z platformą wideo, której będziemy używać, jest to bardzo proste, więc bez obaw!)

Przewidujemy przerwy ( zazwyczaj robimy 20 min na przekąskę i 2 x 5 min na toaletę )


Cena promocyjna: 280 zł (na czas epidemii koronawirusa)

Cena regularna: 350 zł


Pytania oraz zapisy prosimy kierować mailowo: labmeisnera@gmail.com Proszę wysłać kilka słów o sobie.

Na życzenie wystawiamy zaświadczenie o ukończeniu kursu oraz rachunki. Laboratorium Meisnera zastrzega sobie prawo do wyboru uczestników kursu na podstawie nadesłanych zgłoszeń.