labmeisnera@gmail.com

11 kw. 2015

Simon Furness

SIMON FURNESS – nauczyciel w The Actors Temple w Londynie, nauczyciel gościnny w Laboratorium Meisnera

Simon studiował w The Guildford School of Acting and Dance. Początkowo pracował w Londynie jako aktor teatralny, pojawił się między innymi w spektaklach objazdowych po Europie: ‘Bądźmy poważni na serio’ (New Triad), Poskromienie Złośnicy (Theatre Set-Up), Pigmalion (New Triad) and Antoniusz i Kleopatra (New Triad).

W 1994 roku Simon spotkał aktora i nauczyciela Toma Radcliffe, który wywarł głęboki wpływ na życie Simona i jego dalszą karierę. Simon dołączył do the London Group Theatre jako student Toma Radliffe, który ukończył kompletny trening aktorki z legendarnym aktorem i nauczycielem Sanfordem Meisnerem.

Tom pokazał mu sposób gry aktorskiej, który dzięki świeżości stał w opozycji do dotychczasowych doświadczeń aktorskich Simona. Simon rozpoczął swoją praktykę nauczycielską najpierw w Mediolanie, gdzie prowadził własne studio i kursy letnie (1999-2002) i z czasem w Londynie, gdzie dołączył do kadry nauczycielskiej The Actors Temple. 16 letnia praktyka nauczycielska czyni Simona jednym z bardziej doświadczonych coachów Techniki Meisnera w Europie.

SIMON FURNESS W POLSCE

Wszystko zaczęło się w styczniu 2013, gdy Simon poprowadził po raz pierwszy w Polsce warsztat Introduction to Meisner Technique w Warszawie. Simon uczył 12 aktorów z całej Polski z których część ukończyła kompletny trening w technice Meisnera w Labie w ramach zajęć modułowych.

Od 2013 roku Simon regularnie odwiedza Laboratorium Meisnera i dotychczas uczył zarówno aktorów początkujących w tej technice, jak i bardziej zaawansowanych podczas warsztatów poświęconych elementom pracy w technice Meisnera: Independent Activity, Pracy nad Scenami, Skills Classes.