labmeisnera@gmail.com

18 kw. 2020

Przygotowanie Emocjonalne Online

Nasz absolwent Cezary Łepek na zajęciach z Przygotowania Emocjonalnego

Emocje są w aktorstwie nieodzowne. Z nich składa się całe nasze życie, a chcąc grać prawdziwie i wyrażać się w pełni w pracy aktorskiej, potrzebujemy mieć do nich łatwy (i najczęściej szybki) dostęp. A to z kolei wymaga odpowiedniego przygotowania, które sprawi, że nasz występ będzie żywy i nasycony.

Na warsztacie skupimy się na kluczowym ćwiczeniu z zakresu przygotowania emocjonalnego aktora, tzw.”śnieniu na jawie”. Dzięki temu narzędziu będziecie mieli okazję trenować:
-> wyobraźnię, która pozwoli Wam dotrzeć do Waszej emocjonalności.
-> dostęp do głębokich emocji
-> autentyczne i pełne wyrażanie się
-> wpływ przygotowania emocjonalnego na mówiony przez Was tekst
-> bogactwo interpretacji tekstu

Przygotowanie emocjonalne jest efektywnym i przydatnym narzędziem aktora w sytuacjach castingu, pracy na scenie i na planie filmowym.

Platforma ZOOM na której będziemy pracować będzie wiernie odzwierciedlać warsztaty stacjonarne, każdy z uczestników będzie widział się nawzajem. Pobranie platformy jest darmowe co za tym idzie nie wiąże się to z innymi kosztami. Po testach doszliśmy do wniosku, że wrażenie oraz doświadczenie zdobyte na kursie on-line będzie zaskakująco podobne do tego zdobytego przy pracy na żywo!  Będziecie mieli możliwość ćwiczyć w parach w „pokojach online” , przed oczami prowadzących i uczestników jak i zarówno indywidualnie w trakcie ćwiczeń innych.

Prosimy przygotować jakiś zeszyt i coś do pisania. Zalecamy użycie komputera, laptopa, ewentualnie tabletu, tak, żeby obraz był w miarę duży. Dzień przed kursem będziecie mogli przetestować platformę. Pokażemy Wam jej funkcje, tak aby w dniu kursu, nie trzeba było już się martwić aspektami technicznymi.

Prosimy również o przygotowanie krótkiego tekstu monologu, na którym będziecie pracować w trakcie kursu. Nie musi być długi.  Wystarczy 10-15 zdań prozy. Proszę nauczyć się go „na biało”, mechanicznie, jakbyście czytali książkę telefoniczną. Respektując znaki zapytania oraz kropki. Można również odświeżyć znany już sobie tekst ale prosimy bez interpretacji  

PROWADZĄCA: Judy Turan
TERMIN: 23/24 maja w godzinach 14.00-18.30
+ 22 maja w godzinach 18.00-18.30(zapoznanie się z  platformą ZOOM)
GODZINY PRACY: 9 godzin, po 4,5 godziny dziennie
+ 30 minut dzień przed rozpoczęciem kursu w celu zapoznania się z platformą on-line
ILOŚĆ UCZESTNIKÓW: max 8 osób

Cena regularna: 350 zł
Cena promocyjna: 280 zł (na czas epidemii koronawirusa)

Pytania oraz zapisy prosimy kierować mailowo: labmeisnera@gmail.com Proszę wysłać kilka słów o sobie.
Na życzenie wystawiamy zaświadczenie o ukończeniu kursu oraz rachunki. Laboratorium Meisnera zastrzega sobie prawo do wyboru uczestników kursu na podstawie nadesłanych zgłoszeń.