labmeisnera@gmail.com

Katarzyna Kołodziejczak

Aktorka, absolwentka Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie oraz Laboratorium Meisnera w Warszawie.

Kolejnym naturalnym krokiem po ukończeniu treningu w Laboratorium było odkrywanie wiedzy na zajęciach w The Actors’ Temple w Londynie, europejskiej kolebce techniki Meisnera. Od 2020 roku do chwili obecnej Kasia uczęszcza na cotygodniowe zajęcia z Tomem Radcliffe’m – nauczycielem, który wyedukował kadrę The Actors’ Temple, studentem samego Sanforda Meisnera.

Brała udział m.in. w spektaklu “Władcy” Teatru Latarnia i Teatru Klepisko w reżyserii Mateusza Tymury, spektaklu autorskim projektu Monolooz „Top niania”, spektaklu „Powiem Mamie” w reżyserii Bartłomieja Goli oraz filmie “Łap pajaca” w reżyserii Pauli Czarneckiej. Jest również członkinią kolektywu Gdzie są wszyscy? promującego literaturę szwedzką poprzez realizację czytań performatywnych. W ostatnim czasie Kasia zaczęła również pracować jako aktorka na rynku brytyjskim.

Poza działalnością instruktorki i aktorki Kasia pracuje jako manager teatru w jednej z warszawskich prywatnych szkół, gdzie projektuje światła do spektakli oraz wspiera zespół nauczycielski w prowadzeniu programu teatralnego.