Date14.05.2021 - 15.04.2021
PlaceWarszawa
Seat0/8
Cena600 zł
Zapisz się

W naszej ofercie znajdziecie Państwo zarówno kursy stacjonarne jak i on-line.

Aktorstwo jest sztuką. Aby sprzyjać procesom twórczym w zawodzie aktora, potrzebny jest solidny warsztat. Nawyki wyniesione z funkcjonowania w społeczeństwie, stoją niestety na drodze do kreatywnego podejścia do aktorstwa, ograniczają zdolności ekspresji. Często słuchamy wybiórczo, dopuszczamy do siebie tylko to, co chcemy dopuścić, nie wychodzimy poza strefę komfortu. Kurs “Wprowadzenie do Techniki Meisnera” może to zmienić.

Podczas zajęć aktorzy zapoznają się z bazowym ćwiczeniem techniki Meisnera: ćwiczeniem Powtórek (Repetition). Praca ta może zaskoczyć uczestników świeżym spojrzeniem i głębokim wglądem w aktorstwo. Celem tego ćwiczenia jest:

  •  zwiększenie otwarcia emocjonalnego na partnera,
  • uświadomienie sobie istnienia konkretnych dla każdego aktora blokad i mechanizmów obronnych, które stoją na przeszkodzie pełnemu wyrażaniu emocji,
  • pogłębienie umiejętności słyszenia komunikatów werbalnych i niewerbalnych,
  • spontaniczne pójście za intuicją.

To warsztat dla tych, dla których autentyczność i spontaniczność jest kluczowa. Dla aktorów gotowych na otwarcie, pójście za impulsem, intensywne doświadczenie siebie i partnera poza strefą komfortu.

Warsztat jest skierowany do aktorów profesjonalnych i praktykujących aktorów amatorów. Zapraszamy również do uczestnictwa reżyserów, scenarzystów, wokalistów oraz tancerzy. Kurs jest bardzo angażujący i wymagający emocjonalnie, zapraszamy tylko osoby pełnoletnie.

W związku z sytuacją pandemiczną stajemy na przeciw naszym kursantom i tworzymy kursy on-line bez konieczności wychodzenia z domu.

Ilość uczestników zarówno w trybie stacjonarnym jak i on-line: max 8 osób

Czas pracy: 20 godzin

Terminy w trybie stacjonarnym: WARSZAWA

  • 18.06-22.06 z Bartłomiejem Golą oraz Jagodą Pyrz (weekend 09.00-13.00, dni powszednie 18.15-22.15) pierwszy dzień odbędzie się w trybie on-line)
  • 15.07-19.07 z Katarzyną Kołodziejczak (weekend 11.00- 15.00, dni powszednie 18.15-22.15)
Miejsce: Laboratorium Meisnera / ul. Tarnowiecka 48
CENA: 600 ZŁ
Finalnym efektem warsztatów „WPROWADZENIE DO TECHNIKI MEISNERA” będzie wideoklip, który zostanie stworzony na bazie fragmentów nagrań z pracy naszych uczestników. Zostanie on opublikowany na naszych kanałach social-media. Film będzie miał charakter teledysku z narracją instruktora w tle.
Poprzez nasz film pragniemy w tych trudnych czasach, gdzie kontakt międzyludzki jest bardzo ograniczony, inspirować i dzielić się z innymi ideą bliskości i otwartości na drugiego człowieka.
Chcemy przekazać że warto otwierać się na nowe, że najpierw należy doświadczyć a potem dopiero ocenić, żeby się nie bać i zaufać sobie, wyjść ze strefy komfortu. Odrzucić lęk przed oceną i zaakceptować swoje cechy, pozwolić im wybrzmieć bez odgórnej kontroli.

 

Pytania oraz zapisy prosimy kierować mailowo: labmeisnera@gmail.com lub przez formularz na tej stronie. Proszę wysłać kilka słów o swoim dotychczasowym dorobku.

Na życzenie wystawiamy zaświadczenie o ukończeniu kursu oraz rachunki. Laboratorium Meisnera zastrzega sobie prawo do wyboru uczestników kursu na podstawie nadesłanych zgłoszeń.

Zapraszamy również do odwiedzenia zakładki o dwuletnim Treningu w Technice Meisnera – nabory do grup kursu 2020-2022 trwają – oraz do śledzenia naszego fanpage’a, na którym będą się pojawiać darmowe webinary na temat techniki Meisnera.

https://www.facebook.com/LaboratoriumMeisnera