InstructorJudy Turan
Date26.03.2020 - 30.03.2020
PlaceWarszawa
Seat0/10
Cena600 zł
Zapisz się

Aktorstwo może być sztuką. Aby sprzyjać procesom twórczym w zawodzie aktora, potrzebny jest solidny warsztat. Nawyki wyniesione z funkcjonowania w społeczeństwie, stoją niestety na drodze do kreatywnego podejścia do aktorstwa, ograniczają zdolności ekspresji. Często słuchamy wybiórczo, dopuszczamy do siebie tylko to, co chcemy dopuścić, nie wychodzimy poza strefę komfortu. Kurs “Wprowadzenie do Techniki Meisnera” może to zmienić.

Podczas zajęć aktorzy zapoznają się z bazowym ćwiczeniem techniki Meisnera: ćwiczeniem Powtórek ( Repetition). Praca ta może zaskoczyć uczestników świeżym spojrzeniem i głębokim wglądem w aktorstwo. Celem tego ćwiczenia jest:

  •  zwiększenie otwarcia emocjonalnego na partnera,
  • uświadomienie sobie istnienia konkretnych dla każdego aktora blokad i mechanizmów obronnych, które stoją na przeszkodzie pełnemu wyrażaniu emocji,
  • pogłębienie umiejętności słyszenia komunikatów werbalnych i niewerbalnych,
  • spontaniczne pójście za intuicją.

To warsztat dla tych, dla których autentyczność i spontaniczność jest kluczowa. Dla aktorów gotowych na otwarcie, pójście za impulsem, intensywne doświadczenie siebie i partnera poza strefą komfortu.

Warsztat jest skierowany do aktorów profesjonalnych i praktykujących aktorów amatorów. Zapraszamy również do uczestnictwa reżyserów, scenarzystów, wokalistów oraz tancerzy. Kurs jest bardzo angażujący i wymagający emocjonalnie, zapraszamy tylko osoby pełnoletnie.

Ilość uczestników: max 12 osób.

Czas pracy: 20 godzin

Terminy: WARSZAWA

26-30 marca (w dni powszednie godz. 18.15-22.15, w weekend 16-20.00)

14-18 kwietnia (w dni powszednie godz. 18.15-22.15, w weekend 16-20.00)

CENA 600 ZŁ
Miejsce: Laboratorium Meisnera / ul. Tarnowiecka 48
WROCŁAW
5-8 marca (w dni powszednie godz. 18-22, w weekend 10-16)
CENA 600 ZŁ
Wrocławska Stepownia, Plac Orląt Lwowskich 2/b-14, Wrocław

Pytania oraz zapisy prosimy kierować mailowo: labmeisnera@gmail.com lub przez formularz na tej stronie. Proszę wysłać kilka słów o swoim dotychczasowym dorobku.

Na życzenie wystawiamy zaświadczenie o ukończeniu kursu oraz rachunki. Laboratorium Meisnera zastrzega sobie prawo do wyboru uczestników kursu na podstawie nadesłanych zgłoszeń.