Date07.04.2021 - 11.04.2021
Seat0/8
Cena350-470
Zapisz się

Nowa formuła – tryb hybrydowy

Dzięki tej formie pracy sam decydujesz czy bierzesz udział w zajęciach stacjonarnie czy łączysz się z nami on-line. Istnieje możliwość wymieszania tych trybów. Jednego dnia możesz przyjść osobiście na zajęcia a następnego pracować zdalnie, wybór należy do Ciebie.                                                                                                                               
Punktem wyjścia do pracy z monologiem jest zrozumienie, że monolog to tak naprawdę dialog. Możemy rozmawiać z różnymi osobami w naszej głowie – tak, jak niejednokrotnie zdarza się nam robić w życiu – lub mówić do konkretnej osoby, która jest adresatem naszego tekstu. Myśląc o technice Meisnera w ogóle, a o pracy nad monologiem w szczególe jako o sztuce akcji i reakcji, doświadczymy tego na własnej skórze podczas warsztatu. Kiedy w życiu coś do kogoś mówimy to zazwyczaj upewniamy się czy nas słyszy i czekamy na jego reakcję. To samo ma zastosowanie przy tekstach literackich. Dzięki naszej akcji i reakcji (lub jej braku), tekst literacki zaczyna wypływać z nas organicznie, zaczyna żyć. Zaś słowa, które padają są ważne i wypowiadamy je w określonym celu. Na warsztacie dowiecie się zatem po co mówicie ten tekst – jaki jest cel? Dlaczego mówicie ten tekst – jaki jest powód? I jak sprawić, żeby tekst był osobistym dla Was.
Wiedza zdobyta na warsztacie przyda się Wam na potrzeby przygotowania do przesłuchań, pracy nad postacią w filmie lub/i teatrze, przed egzaminem.
Na kursie Monologi techniką Meisnera mamy do wyboru dwa warianty.
Jeden to praca z wierszem (4-dniowy) drugi to praca z prozą (3-dniowy)

Jeżeli zdecydujesz się pracować z wierszem, nauczymy Cię odczytywać go niczym nuty, które zostały napisane przez autora dla aktora. Średniówka, akcent, strofa, klauzula, przerzutnia, kadencja i antykadencja – jeśli niewiele Ci to mówi to wariant 2 jest właśnie dla Ciebie.

PROGRAM WARSZTATÓW:

7 kwietnia –nauka mówienia wierszem

8 kwietnia – dzień przerwy

9/10/11 kwietnia –
– analiza tekstu (przychodzicie z całkiem nowym tekstem lub znanym, ale nauczonym na „biało”)

– „AS IF” budowanie pomostu miedzy aktorką/aktorem a postacią

– Taktyki Aktorskie jako element pracy nad postacią

Na kurs należy przygotować krótki tekst monologu, na którym będziecie Państwo pracować. Nie musi być długi.  Wystarczy 15-20 zdań prozy (wariant 1) lub wiersz ( wariant 2 ). Proszę o uczenie się „na biało” mechanicznie, jakbyście czytali książkę telefoniczną.  Respektując znaki zapytania oraz kropki. Można również odświeżyć znany już sobie tekst ale prosimy bez interpretacji. Prosimy o przesłanie nam tekstu mailowo.


Platforma ZOOM na której będziemy pracować w przypadku wyboru tryby zdalnego będzie wiernie odzwierciedlać warsztaty stacjonarne. Pobranie platformy jest darmowe co za tym idzie nie wiąże się to z innymi kosztami.

Prosimy przygotować jakiś zeszyt i coś do pisania. Zalecamy użycie komputera, laptopa, ewentualnie tabletu, tak, żeby obraz był w miarę duży.


Kurs MONOLOGI techniką Meisnera oferuje dwa warianty. Jeden z nich 3-dniowy w przypadku pracy nad PROZĄ oraz drugi 4-dniowy w przypadku pracy na WIERSZEM.

WARIANT 1 ( praca z prozą )

9/10/11 kwietnia ( kurs MONOLOGI techniką Meisnera ) godziny sesji:

9/10/11 kwietnia: pracujemy między godziną 18:15 a 21:15 ( w przypadku 7-8 osób między 18.15 a 22.15 )

Cena : 350zł
——————————————————————————————-

WARIANT 2 ( praca z wierszem )

7/9/10/11 kwietnia ( kurs MONOLOGI techniką Meisnera ) godziny sesji:

7 kwietnia ( nauka mówienia wierszem ) od godziny 18.15 do ( w zależności od ilości uczestników maks 4 godz. )
9/10/11 kwietnia: pracujemy między godziną 18.15 a 21.15 ( w przypadku 7-8 osób między 18.15 a 22.15 )

Cena regularna: 470 zł
——————————————————————————————-

BEZ WZGLĘDU NA WYBÓR WARIANTU PRACUJEMY Z JEDNYM TEKSTEM.

Jeżeli zdecydujecie się na pracę w drugim wariancie, sugerujemy abyście wybrali WIERSZ SYLABICZNY (od 9 sylab w górę w wersie).


Pytania oraz zapisy prosimy kierować mailowo: labmeisnera@gmail.com Proszę wysłać kilka słów o sobie.

Na życzenie wystawiamy zaświadczenie o ukończeniu kursu oraz rachunki. Laboratorium Meisnera zastrzega sobie prawo do wyboru uczestników kursu na podstawie nadesłanych zgłoszeń.