Date01.08.2015 - 06.08.2015
PlaceLaboratorium Meisnera
Seat7/8
Cena690
Zapisz się

PRACA NAD POSTACIĄ I SCENĄ

INTENSYWNY 6-DNIOWY WARSZTAT

Warsztaty te są skierowane przede wszystkim do aktorów profesjonalnych pracujących różnymi technikami aktorskimi, aktorów studentów lub pracujących aktorów amatorów.

Podczas kursu zobaczymy o co tak naprawdę chodzi w scenach nad którymi będziecie pracować, czego potrzebują postaci i jak się czują. Pokażę Wam jak w konkretny sposób analizować tekst i jak można na różne sposoby bawić się sceną, co ważne zawsze z głębią i autentycznie! Poznacie elementy przygotowania emocjonalnego. Będziemy pracować również nad kreowaniem postaci przy użyciu taktyk aktorskich (sposobów, w jaki dostajesz to, czego potrzebujesz w scenie – praca od wewnątrz na zewnątrz) oraz poznawać fizyczny aspekt tworzenia postaci (praca z zewnątrz do wewnątrz).

Szczegółowy plan zajęć:

Dzień 1: Analiza tekstu. Odbywa się na bazie szablonu udoskonalonego przez czołowych światowych coachów techniki Meisnera: Toma Radcliffe (London, The Actors Temple, The London Group Theatre) i Gabriellę Santinelli (LA, The Salon Collective). Praktyczne narzędzia pracy nad sceną, które możesz wykorzystywać w teatrze, filmie czy na potrzeby castingów.

Dzień 2: Praca z As If – wyobrażoną sytuacją „tak jakby”, która uczy jak połączyć postać na papierze z aktorem na scenie. Dowiecie się jak sprawić, aby to co jest ważne dla postaci stało się ważne dla Was.  Nauczycie się jak w organiczny sposób wydobyć z siebie potrzebne emocje. Efekty As If będziemy obserwować w Waszych scenach.

Dzień 3: Praca z taktykami aktorskimi jako elementem tworzenia postaci. Tak naprawdę taktyk używasz nieświadomie cały czas.W momencie, gdy Ci na czymś zależy, stosując różne sposoby starasz się osiągnąć swój cel. Dostałeś kiedyś mandat, złapał Cię kanar? Pomyśl na ile sposobów próbowałeś przekonać ich, aby Cię nie spisali i nie dali Ci mandatu! Określimy jakich taktyk używa Twoja postać, w jaki sposób on/ona funkcjonuje, w czym różni się od Ciebie? Pomogę Ci znaleźć dostęp do sposobów uzyskiwania celu, których w życiu nie stosujesz, a które służą postaci. Tym samym będziemy tworzyć postać w aspekcie „od wewnątrz do zewnątrz”.

Taktyki ułatwią Wam wyrazistą grę w filmie i teatrze. Umożliwią także sprawne pójście za wskazówkami reżysera, nawet tak enigmatycznymi jak ‘bądź bardziej sexy’ lub ‘ kłóć się z nim, ale tak na chłodno’.

Dzień 4: Fizyczny aspekt tworzenia postaci. Przyjrzymy się temu, co fizycznie różni Wasze postaci od Was: jaki postać ma głos, wewnętrzne tempo, sposób chodzenia, szczególne warunki fizyczne, gestykulację i mimikę. Zobaczycie jak niesamowicie ta praca wpłynie na Waszą postać!

Dzień 5: Praca nad scenami – jak taktyki i fizyczny aspekt wpływają na postać i na scenę? Zaawansowana praca z taktykami (poznacie ich różne odcienie).

Dzień 6: Praca nad scenami. Połączymy wszystkie elementy pracy aktorskiej, z którymi dotąd się zapoznaliście. Popracujemy nad aspektami, w których nie czujecie się jeszcze pewnie.

Daty:

Cena regularna za 26 h zajęć 690 zł, Cena zniżkowa dla studentów regularnych Labu: 630 zł

Kameralna grupa 6-8 osób.

Miejsce: Laboratorium Meisnera

Pytania oraz zapisy prosimy kierować mailowo: labmeisnera@gmail.com lub przez formularz na tej stronie. Proszę wysłać kilka słów o swoim dotychczasowym dorobku.

Na życzenie wystawiamy zaświadczenie o ukończeniu kursu oraz rachunki. Laboratorium Meisnera zastrzega sobie prawo do wyboru uczestników kursu na podstawie nadesłanych zgłoszeń.