InstructorJudy Turan
Seat0/8
Cena350
Zapisz się

Punktem wyjścia do pracy z monologiem jest zrozumienie, że monolog to tak naprawdę dialog. Możemy rozmawiać z różnymi osobami w naszej głowie – tak, jak niejednokrotnie zdarza się nam robić w życiu – lub mówić do konkretnej osoby, która jest adresatem naszego tekstu. Myśląc o technice Meisnera w ogóle, a o pracy nad monologiem w szczególe jako o sztuce akcji i reakcji, doświadczymy tego na własnej skórze podczas warsztatu. Kiedy w życiu coś do kogoś mówimy to zazwyczaj upewniamy się czy nas słyszy i czekamy na jego reakcję. To samo ma zastosowanie przy tekstach literackich. Dzięki naszej akcji i reakcji (lub jej braku), tekst literacki zaczyna wypływać z nas organicznie, zaczyna żyć. Zaś słowa, które padają są ważne i wypowiadamy je w określonym celu. Na warsztacie dowiecie się zatem po co mówicie ten tekst – jaki jest cel? Dlaczego mówicie ten tekst – jaki jest powód? I jak sprawić, żeby tekst był osobistym dla Was.
Wiedza zdobyta na warsztacie przyda się Wam na potrzeby przygotowania do przesłuchań, pracy nad postacią w filmie lub/i teatrze, przed egzaminem.

PROGRAM WARSZTATÓW:
Dzień 1.:

– analiza tekstu (przychodzicie z całkiem nowym tekstem lub znanym, ale nauczonym na „biało”)
– personalizacje (jak połączyć to, co ważne i osobiste dla postaci z tym, co istotne dla mnie – aktora)
Dzień 2:
– improwizacje na tekście (różne podejścia do tego samego monologu)
– fundamenty pracy nad postacią

Warsztat skierowany jest do aktorów profesjonalnych, studentów aktorstwa, aktywnych aktorów amatorów, reżyserów i scenarzystów. Prosimy o wysłanie swojego CV, bio lub demo.

Zapraszamy zarówno uczestników naszych stałych kursów, jak i osoby nie zaznajomione z techniką Meisnera.

Kameralna grupa 6-8.

Czas pracy: 10 godzin

Cena regularna: 350 zł // cena zniżkowa dla studentów regularnych Labu: 320zł

Termin:

Pytania oraz zapisy prosimy kierować mailowo: labmeisnera@gmail.com lub przez formularz na tej stronie. Proszę wysłać kilka słów o sobie.

Na życzenie wystawiamy zaświadczenie o ukończeniu kursu oraz rachunki. Laboratorium Meisnera zastrzega sobie prawo do wyboru uczestników kursu na podstawie nadesłanych zgłoszeń.