InstructorJudy Turan
Date20.06.2020 - 21.06.2020
Time8
PlaceLaboratorium Meisnera
Seat0/8
Cena280
Zapisz się

TEKST NA BIAŁO (kurs online) – Na tych dwudniowych warsztatach dowiecie się jak nauczyć się tekstu bez cienia interpretacji i dlaczego jest to kluczowe w tworzeniu barwnych, prawdziwych postaci.

Dla wielu aktorów nauczenie się tekstu „na biało” oznacza przyswojenie go bez zbytniego zaangażowania emocjonalnego, zachowując jednak ciąg logiczny tekstu. W technice Meisnera uznawane jest to już za jego interpretację, której z założenia unikamy, gdyż ogranicza ona znacznie potencjał twórczy aktora. Na warsztacie poznacie sposoby nauki tekstu, które umożliwią Wam dostęp do nieograniczonej kreatywności i możliwości pracy nad jego interpretacją w warunkach planu czy sceny. Zwiększy się też Wasze literalne rozumienie tekstu, co sprawi, że będziecie przygotowani do zrealizowania każdej uwagi reżyserskiej, nawet totalnie sprzecznej z Waszym pierwotnym wyobrażeniem na temat wypowiadanych przez Was słów!

Dzień 1:

Będziemy naczytywać teksty, respektując jedynie kropki i znaki zapytania. Dotrzemy do dosłownego zrozumienia tekstu. Będziemy także czytać teksty w głębokim kontakcie z partnerem.

Dzień 2: Po nauczeniu się tekstu na blachę i na biało (po dniu 1) będziemy badać jak i co wpływa na wypowiadane przez Was słowa. Organicznie przejdziemy od „przegadywania” tekstu do grania go pod wpływem impulsów płynących od scenicznego partnera.


Platforma wideo na której będziemy pracować będzie wiernie odzwierciedlać warsztaty stacjonarne, każdy z uczestników będzie widział się nawzajem. Będą również ‚pokoje online’ gdzie będziecie ćwiczyć w parach. Po testach doszliśmy do wniosku, że wrażenie oraz doświadczenie zdobyte na kursie on-line będzie zaskakująco podobne do tego zdobytego przy pracy na żywo! Prowadząca opowie Wam o Taktykach, będzie odpowiadać na Wasze pytania, będziecie ćwiczyć w parach w ‚pokojach online’ jak i zarówno przed oczami wszystkich uczestników.

Prosimy przygotować jakiś zeszyt i coś do pisania. Zalecamy użycie komputera, laptopa, ewentualnie tabletu, tak, żeby obraz był w miarę duży.

Dzień przed kursem będziecie mogli przetestować platformę. Pokażemy Wam jej funkcje, tak aby w dniu kursu, nie trzeba było już się martwić aspektami technicznymi.


TERMIN: 20-21 czerwca, godz. 14-18.30

+ 30 minut dzień przed rozpoczęciem kursu (w celu zapoznania się z platformą wideo, której będziemy używać, jest to bardzo proste, więc bez obaw!)

Przewidujemy przerwy ( zazwyczaj robimy 20 min na przekąskę i 2 x 5 min na toaletę )


Cena promocyjna: 280 zł (na czas epidemii koronawirusa)

Cena regularna: 350 zł


Pytania oraz zapisy prosimy kierować mailowo: labmeisnera@gmail.com Proszę wysłać kilka słów o sobie.

Na życzenie wystawiamy zaświadczenie o ukończeniu kursu oraz rachunki. Laboratorium Meisnera zastrzega sobie prawo do wyboru uczestników kursu na podstawie nadesłanych zgłoszeń.