Seat0/8
Cena750
Zapisz się

Kameralny (6-10 osób) 5 dniowy kurs skupiający się na pracy nad monologiem, adresowany do aktorów, którzy pragną zapoznać się z Meisnerowskim podejściem do pracy z tekstem, aspirujących aktorów (+16) oraz tych przygotowujących się do egzaminów na studia aktorskie. Proponujemy unikalne podejście do pracy z monologiem, przyjmując, że monolog jest rozmową z osobą, której fizycznie przy nas nie ma, lub milczy. Myślimy o monologu jako o sztuce akcji i reakcji. Kiedy w życiu coś do kogoś mówimy to zazwyczaj upewniamy się czy nas słyszy i czekamy na jego reakcję. To samo ma zastosowanie przy tekstach literackich. Dzięki naszej akcji i reakcji (lub jej braku), tekst literacki zaczyna wypływać z nas organicznie, zaczyna żyć. Zaś słowa, które padają są ważne i wypowiadamy je w określonym celu.

PROGRAM WARSZTATÓW prowadzonych przez Bartłomieja Golę i Jagodę Pyrz

DZIEŃ 1 – O technice Meisnera a w szczególności o pracy nad monologiem. Przegląd tekstów. Proste improwizacje. Autodiagnoza emocjonalna aktora.

DZIEŃ 2 – Analiza tekstu (*esencja: o czym jest ten monolog * co postać robi * co jest jej robione * jaka jest jej potrzeba)

– Meisnerowskie As If – To jest tak jakby – jako przygotowanie do improwizacji

DZIEŃ 3 – improwizacje pomagające sprawić, aby tekst stał się dla aktora osobistym. Etiudy.

DZIEŃ 4 – Taktyki aktorskie – sposób w jaki dostajesz to, czego potrzebujesz w scenie. Taktyki są definiowane poprzez aktywne czasowniki, np.: flirtowanie, szantażowanie, rozbawianie, grożenie itp. (więcej o Taktykach http://laboratoriummeisnera.pl/course/taktyki-aktorskie/) Etiudy z użyciem Taktyk.

DZIEŃ 5 – Personalizacja kluczowych słów i fraz padających w tekście – będziemy budować pomost emocjonalny pomiędzy wybranymi słowami/frazami tekstu a aktorem. Używając personalizacji sprawisz, że Twój występ w jego kluczowych momentach będzie pełen życia i autentycznych uczuć. Etiudy z użyciem personalizacji. (więcej o Perosnalizacji http://laboratoriummeisnera.pl/course/personalizacja-tekstu-z-sylwia/)

TERMIN lato 2020, w godzinach 10-15.00

Ilość uczestników: max 6-8 osób.

Czas pracy: 25h

Cena regularna: 750 zł // cena zniżkowa dla studentów Pełnego Treningu Labu: 700 zł

Miejsce: Laboratorium Meisnera, ul. Lelechowska 5

Pytania oraz zapisy prosimy kierować mailowo: labmeisnera@gmail.com lub przez formularz na tej stronie. Proszę wysłać kilka słów o swoim dotychczasowym dorobku.

Na życzenie wystawiamy zaświadczenie o ukończeniu kursu oraz rachunki. Laboratorium Meisnera zastrzega sobie prawo do wyboru uczestników kursu na podstawie nadesłanych zgłoszeń.

O Pełnym Treningu w Technice Meisnera: http://laboratoriummeisnera.pl/course/pelny-trening-w-technice-meisnera/

artykuły o Technice Meisnera w wydawnictwach branżowych: http://laboratoriummeisnera.pl/o-nas/pisza-o-nas/