Date09.07.2021 - 11.07.2021
Seat0/6
Cena450
Zapisz się

MEISNER DLA WOKALISTÓW – INTERPRETACJA PIOSENKI

Warsztat skierowany jest do wokalistów oraz śpiewających aktorów profesjonalnych, aktywnie działających aktorów amatorów oraz studentów aktorstwa.

Podejdziemy do PIOSENKI i pracy nad nią jako MONOLOGIEM scenicznym (a ściślej rzecz ujmując dialogiem w sytuacji, kiedy mój partner milczy) zapisanym w notacji muzycznej. Sprawdzimy jak w tych muzycznych ramach stworzonych przez kompozytora znaleźć przestrzeń dla nas samych i naszej wrażliwości. Jak ukierunkować tekst, nadać mu „życie” i wlać w niego emocje. Znajdziemy połączenie (pomost) pomiędzy zapisem słowno-nutowym a nami samymi.

Termin zajęć w trybie stacjonarnym w WARSZAWIE:

8 – 11.07 – zajęcia w godzinach 18.15 – 22.15 w dni powszednie i 10.00- 13.00 w weekend

PROGRAM WARSZTATÓW:

DZIEŃ 1

  1. Analiza tekstu piosenki traktowanej jako monolog: do kogo postać kieruje swoje słowa? czego potrzebuje od słuchającego.
  2. Praca z AS IF – praktyczne wykorzystanie ‘pomostu’ pomiędzy postacią z tekstu piosenki a Tobą, który sprawi, że to, co ważne dla postaci z piosenki stanie się ważne dla Ciebie. Tym samym staniesz się bardziej przekonująca/y, a tekst popłynie ‘z serca’

DZIEŃ 2

  1. Taktyki – w jaki sposób możesz uzyskać to czego potrzebujesz w utworze? Taktyki pozwolą dodać nowych kolorów emocjonalnych w Twoim śpiewie! Nauczysz się jak świadomie brzmieć bardziej uwodząco, oskarżająco, ekscytująco czy czarująco (to tylko kilka Taktyk wymienionych dla przykładu)

DZIEŃ 3

  1. Improwizacje na piosence z użyciem As If i Taktyk.

Zapraszamy zarówno uczestników naszych stałych kursów, jak i osoby nie zaznajomione z Techniką Meisnera.

Kameralna grupa 6 osób

Czas pracy: 9 godzin

Cena: 450 zł // cena zniżkowa dla studentów regularnych Labu: 400 zł

Data:

Miejsce: ul. Tarnowiecka 48, Warszawa

Pytania oraz zapisy prosimy kierować mailowo: labmeisnera@gmail.com
Wraz ze zgłoszeniem prosimy przesłać kilka słów o swoim dotychczasowym dorobku.
Na życzenie wystawiamy zaświadczenie o ukończeniu kursu oraz rachunki. Laboratorium Meisnera zastrzega sobie prawo do wyboru uczestników kursu na podstawie nadesłanych zgłoszeń.