PlaceLaboratorium Meisnera
Seat0/8
Cena380
Zapisz się

2-DNIOWE WARSZTATY Analiza tekstu i praca nad sceną z Sylwią Kaczmarek

Co będziemy robić: zobaczymy o co tak naprawdę chodzi w scenach nad którymi będziecie pracować, czego potrzebują postaci i jak się czują. Pokażę Wam jak w konkretny sposób analizować tekst i jak można na różne sposoby bawić się sceną, co ważne, zawsze z głębią i autentycznie! Poznacie elementy przygotowania emocjonalnego i taktyki aktorskie.

PROGRAM WARSZTATÓW

ANALIZA TEKSTU/DZIEŃ 1.

Analiza odbywa się na bazie szablonu udoskonalonego przez czołowych światowych coachów techniki Meisnera: Toma Radcliffe (London, The Actors Temple and The London Group Theatre) i Gabriellę Santinelli (LA, The Salon Collective). Praktyczne narzędzia pracy nad sceną, które możesz wykorzystywać w teatrze, filmie lub na potrzeby castingów.

PRACA NAD SCENĄ/DZIEŃ 2.

Praca z As If – czyli jak połączyć postać na papierze z aktorem na scenie. Dowiecie się jak sprawić, aby to co jest ważna dla postaci stało się ważne dla Was. Nauczycie się jak w organiczny sposób wydobyć z siebie potrzebne emocje.

wyobrażoną sytuacją „tak jakby”, która uczy jak połączyć postać na papierze z aktorem na scenie. Dowiecie się jak sprawić, aby to co jest ważne dla postaci stało się ważne dla Was.  Nauczycie się jak w organiczny sposób wydobyć z siebie potrzebne emocje. Zobaczycie, że możliwości zagrania tej samej sceny przy użyciu różnych taktyk aktorskich są nieograniczone.

2-dniowe warsztaty skierowane są przede wszystkim do aktorów profesjonalnych, wykorzystujących w pracy różne techniki aktorskie, studentów wydziałów aktorskich lub pracujących aktorów amatorów.

Zapraszamy zarówno uczestników naszych stałych kursów, jak i osoby nie zaznajomione z techniką Meisnera.

Kameralna grupa maksymalnie 8 osób.

Czas pracy: 9 godzin

Cena regularna: 380 zł // cena zniżkowa dla studentów regularnych Labu: 350zł

Termin:

Miejsce: Laboratorium Meisnera

Pytania oraz zapisy prosimy kierować mailowo: labmeisnera@gmail.com lub przez formularz na tej stronie. Proszę wysłać kilka słów o swoim dotychczasowym dorobku.

Na życzenie wystawiamy zaświadczenie o ukończeniu kursu oraz rachunki. Laboratorium Meisnera zastrzega sobie prawo do wyboru uczestników kursu na podstawie nadesłanych zgłoszeń.

Przykładowe referencje:

Justyna Bartoszewicz Aktorka Teatru Wybrzeże

W dniach od 13 do 15 maja miałam przyjemność uczestniczenia w warsztatach aktorskich z techniki Meisnera, które poprowadziła Sylwia Kaczmarek. Warsztat składający się z dwóch części (analizy tekstu i praktycznego zastosowania metody) był dla mnie niezwykle inspirujący, zwłaszcza, że w polskich szkołach teatralnych nie mamy możliwości spotkania się z tego typu pracą. Myślę, że dla każdego aktora, który traktuje swój zawód jako wieczne poszukiwanie i pracę nad sobą, taki warsztat może być świetną okazją do nowych odkryć; przede wszystkim w pracy z partnerem scenicznym nad słuchaniem i reagowaniem w żywy sposób. Coś, co może wydać się zupełną podstawą, poprzez ćwiczenia Meisnera, daje bardzo dobry efekt. Uważam, że warsztat przeprowadzony przez Sylwię, może bardzo dobrą praktyką dla całego zespołu aktorskiego, pracującego ze sobą na co dzień.